Українські енергетики розробили нову стратегію боротьби із розкраданнями електроенергії, встановивши для порушників значно вищі штрафи.

Замість стандартного тарифу споживачам, викритим у крадіжці електроенергії, тепер загрожує триразове збільшення витрат за викрадені кіловати, повідомили у "Вінницяобленерго".

Ціна на "крадену" електроенергію коливається від 6,03 до 8,79 грн/кВтг залежно від періоду споживання, що різко контрастує з тарифом 2,64 грн/кВтч для чесних побутових споживачів.

За кожні 50 кВтг, вкрадені злочинним шляхом, правопорушникам тепер доведеться платити до 439,5 гривень порівняно із 132 гривнями за легально спожиту електроенергію.

Пояснюючи причину такого підходу, у "Вінницяобленерго" заявили: "Раніше за актом про порушення застосовувався тариф, за яким споживач розраховувався за електрику. Нині це - ціна витрат обленерго на купівлю 1 кВт*год електроенергії, а також вартість її розподілу та передачі".

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

Хоча ціни на передачу та розподіл фіксовані та регулюються НКРЕКП, середня ціна купівлі електроенергії на ринку, що балансує, коливається щомісяця. У 2023 році вона становила від 3,17 до 5,07 грн/кВтг без ПДВ, внаслідок чого тарифи за порушення варіювалися від 6,03 до 8,79 грн/кВтч.

Таким чином, розкрадання електроенергії не тільки не дозволяє заощадити гроші, а й спричиняє значні штрафи. Експерти в галузі енергетики наголошують на важливості дотримання правил споживання електроенергії.

Більше того, у світлі атак РФ, які завдали шкоди енергосистемі України, існує ймовірність збільшення вартості електроенергії для населення вже цього літа. Ця ескалація також може спровокувати зростання цін на послуги водопостачання, зазначає Володимир Омельченко, директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова.

Нагадаємо, масштабні проблеми з комуналкою в Україні: кому спишуть борги, а кого судитимуть

Раніше «Українці» писали, українців готують до темних часів: усе розпочнеться вже влітку

Як повідомляли «Українці», тільки не падайте: скільки доведеться платити за газ уже навесні – "інсайдерська інформація"