Городники часто вирощують саме часник. Деякі роблять це навіть удома, у квартирі, на вікні.

Однак, буває так, що пір'я часнику починає жовтіти і потрібно терміново рятувати рослину. Чому це відбувається і як це зробити, давайте розберемося нижче.

Часник росте на городі
Часник росте на городі

Причини пожовтіння пір'я часнику

Найбільш поширеною причиною пожовтіння пір'я часнику є нестача азоту. Азот відіграє важливу роль у зростанні зелені та формуванні здорового листя у рослин. Однак пожовтіння пір'я може бути викликане також недостатнім поливом або наявністю шкідників, таких як муха цибуля.

Яким аптечним засобом підгодувати часник

Аміак є багатим джерелом азоту, що легко засвоюється рослинами. У цьому контексті нашатирний спирт, що є 10% водним розчином аміаку, стає дуже ефективним засобом для боротьби з жовтяненням пір'я у часнику.

Часник, зображення з вільних джерел
Часник, зображення з вільних джерел

Переваги використання нашатирного спирту:

  1. Відлякує муху цибулю. Це допомагає захистити рослини від шкідників, що сприяє їхньому здоровому зростанню.
  2. Знижує кислотність ґрунту. Підвищена кислотність може спричинити неповноцінне поглинання поживних речовин рослинами. Зменшення кислотності сприятливо впливає їх розвиток.
  3. Покращує структуру ґрунту. Аміак сприяє активації мікроорганізмів у ґрунті, що у свою чергу покращує структуру ґрунту та сприяє кращому засвоєнню поживних речовин рослинами.

Як правильно удобрювати часник нашатирним спиртом

Щоб підгодувати часник нашатирним спиртом, розведіть 3 столові ложки нашатирного спирту у 10 літрах води. Поливайте рослини з лійки так, щоб розчин досягав як кореневої системи, так і пір'я. Оптимальний час для обробки – сухий вечір без опадів та з мінімальною активністю сонця. Повторіть таку обробку 2-3 рази протягом сезону.

Важливо пам'ятати, що концентрації нашатирного спирту необхідно дотримуватись суворо, щоб уникнути можливих опіків рослин. І не забувайте, що здоровому часнику не потрібно надлишку азоту, тому слідкуйте за балансом поживних речовин.

Часник, зображення з вільних джерел
Часник, зображення з вільних джерел

Нагадаємо, що настав час висаджувати цибулю у відкритий ґрунт: основні помилки та підготовка ґрунту.

Раніше ми повідомляли про основні правила вирощування полуниці: урожай ягід буде солодким, великим і вдвічі більшим.