Цибуля - одна з найпопулярніших городніх культур, яку найчастіше вирощують дачники.

Тепер прийшло тепло і значить час виходити на город і висаджувати рослини для того, щоб отримати врожай. Давайте дізнаємося секрети висаджування цибулі у відкритий грунт.

Цибуля, зображення з вільних джерел
Цибуля, зображення з вільних джерел

Вирощування цибулі з насіння - це процес, який вимагає часу та терпіння, але результати можуть бути значними. Цей метод займає два роки: у перший рік насіння висівається, а до осені виходить цибуля-сівачка, яка наступного року перетворюється на великі цибулини.

Для посіву цибулі з насіння необхідно вибирати ранні терміни після 15 квітня, коли ґрунт прогріється до +5-6 градусів. Насіння замочують перед посівом для прискорення проростання, що дозволяє отримати сходи через 20 днів. Після проростання насіння садять на глибину 2 см з інтервалом між цибулинами в ряду 2 см. Догляд за цибулею-сівкою включає регулярне поливання і прополювання від бур'янів.

Посадка цибулі-сіянки у відкритий грунт

Цибуля-сіянка - це маленькі цибулини, які можна виростити за один сезон. Вони добре переносять морози, але при цьому важливо уникати ранньої посадки, щоб не допустити появи квіткових стрілок. Оптимальний час для посадки цибулі-сівки - не раніше 15 травня, коли грунт прогріється до 11 градусів.

Вибір якісної сівби грає ключову роль в отриманні хорошого врожаю. Цибулини мають бути пружними, без пошкоджень та плям цвілі. Перед посадкою цибулю-сівку необхідно прогріти та замочити для стимуляції росту та захисту від хвороб.

Цибуля, зображення з вільних джерел
Цибуля, зображення з вільних джерел

Підготовка ґрунту та догляд за посівами

Незалежно від обраного методу вирощування, ґрунт має бути підготовлений заздалегідь. Цибуля віддає перевагу сонячним місцям і родючим грунтам. Перед посадкою можна внести добрива, такі як суперфосфат, перегній, калійна сіль та аміачна селітра.

Догляд за посівами включає регулярний полив, але не перезволоження, щоб уникнути гниття цибулин. Також важливо проводити прополювання від бур'янів та стежити за обробкою від хвороб та шкідників.

Помилки у догляді за цибулею

  1. Занадто глибоке закопування. Цибулю слід заглиблювати на правильну глибину, щоб уникнути невеликого врожаю.
  2. Неправильний вибір добрив. Гній краще використовувати восени, а перед посадкою цибулі навесні компост.
  3. Садити на одному місці. Рекомендується міняти місцями грядки з цибулею, щоб запобігти виснаженню ґрунту та розвитку шкідників.

Нагадаємо про основні правила вирощування полуниці: урожай ягід буде солодким, великим і вдвічі більшим.

Раніше ми повідомляли, що янтарна кислота змусить ваш город "зріти" у 2 рази швидше: як правильно використовувати і коли це заборонено.