Україна може зіткнутися з нестачею електроенергії у літні місяці через російські удари по енергетичних об'єктах. Це занепокоєння висловила директор з комунікацій НЕК "Укренерго" Марія Цатурян, повідомляє "gazeta".

Вона пояснила, що масштабне відновлення електростанцій буде трудомістким процесом, що спричинить дефіцит електроенергії. Навесні та влітку зазвичай проводиться технічне обслуговування та підготовка до майбутнього опалювального сезону, а на атомних електростанціях вже тривають ремонтні роботи.

По ходу сезону все більше об'єктів піддаватимуться тимчасовому ремонту, що ще більше вплине на вироблення електроенергії.

Щоб пом'якшити дефіцит, Україна прагне компенсувати його завдяки імпорту електроенергії з Європи.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Однак, якщо цього виявиться недостатньо, буде запрошена надзвичайна допомога, а на галузі та підприємства можуть бути запроваджені обмеження на споживання.

"Тому іноді в нас системі буде відчутний дефіцит, який ми намагатимемося покрити якраз за рахунок імпорту електроенергії з Європи, а за умови його дефіциту чи недостатності, залучатимемо аварійну допомогу або застосовуватимемо певні графіки обмеження споживання для промисловості та бізнесу", - зазначила Цатурян.

Так, ситуація наголошує на важливості усунення збитків енергетичній інфраструктурі та вжиття заходів щодо забезпечення стабільного електропостачання у літні місяці.

Нагадаємо, тільки не падайте: скільки доведеться платити за газ уже навесні - "інсайдерська інформація"

Раніше «Українці» писали революційні нововведення: українців попередили про зміну системи відплати комуналки

Як повідомляли «Українці», мільйони пенсіонерів чекали на це: пенсії зростуть вже у квітні – кому пощастить і скільки доплатять