Часник - та культура, яку хочуть вирощувати у себе багато дачників. Дехто примудряється це робити навіть не у відкритому ґрунті, а на балконі у квартирі.

Для тих, хто робить це, наступна інформація буде дуже корисною, адже ми розберемо, як проростити часник самостійно в пляшці.

Врожай часнику
Врожай часнику

1. Підготовка пляшок

Для цього нам потрібні дволітрові пляшки від мінеральної чи газованої води. Спочатку їх слід ретельно промити та видалити етикетки. Потім за допомогою маркера на одній стороні пляшки намалюйте круги діаметром близько 6-8 см на рівній відстані один від одного. Виріжте ці кола так, щоб отвори, в які буде поміщатися часник.

2. Підготовка посадкового матеріалу

Для посадки часнику нам знадобляться чисті головки, які не мають ознак гниття чи хвороб. Очистіть їх від зайвого лушпиння, не розбираючи на зубчики. Потім зріжте верхівки на 5 мм, щоб дати можливість пір'ям прорости.

3. Вибір місця для розсади

Виберіть добре освітлене місце, де немає прямих сонячних променів, щоб уникнути опіків рослин. Пляшки повинні лежати горизонтально, тому їх можна закріпити, щоб вони не скочувалися. Наприклад, приклейте до кожної сторони пляшки по 1-2 кришки як ніжки.

4. Посадка часнику

Наповніть пляшку водою через отвори, залишивши трохи місця зверху. Головки часнику помістіть в отвори корінням вниз так, щоб вони лише торкалися води корінцевим пучком, не занурюючись повністю. Це допоможе уникнути загнивання часнику.

Часник росте на городі
Часник росте на городі

5. Догляд

Регулярно змінюйте воду на чисту кімнатну температуру. Це допоможе підтримувати здоров'я рослин та запобігати появі гнили.

6. Пересадка в грунт

Через тиждень-два, коли з'явиться зелене пір'я і коренева система розвинеться, часник можна пересадити в ґрунт. Обережно відокремте зубчики один від одного. Пам'ятайте, що часник не любить надто вологий ґрунт, але й посуху переносить погано.

Нагадаємо, що кріп на городі стане королем: як правильно сіяти.

Раніше ми повідомляли, де на дачі садити смородину , щоб одержати казковий урожай: вам відер не вистачить.