Здавалося б - кущі смородини начебто як не найвибагливіші культури і є на ділянках буквально кожного дачника.

Однак, при правильному догляді гілки будуть просто ломитися від ягід. Додавати різні підживлення потрібно під час і після цвітіння смородини і зараз ми вам розповімо, що покращить ваш урожай.

Смородина, зображення з вільних джерел
Смородина, зображення з вільних джерел

Чим підгодувати смородину під час та після цвітіння

Азот, фосфор, калій – основа здоров'я рослини

Елементи харчування – азот, фосфор та калій – відіграють ключову роль у розвитку смородини. У період цвітіння особливо важливий азот, а після нього – фосфор та калій. Вибираючи підживлення, варто звертати увагу на добрива, багаті на ці елементи.

Дріжджі – потужний стимулятор зростання

Дріжджі – одне з найефективніших добрив для смородини. Приготуйте розчин із 0,5 кг дріжджів, 50 г цукру та 10 л води. Залишіть на пару днів для бродіння, потім підливайте під кожен кущ по 10 л розчину. Це сприяє активному зростанню та формуванню зав'язей.

Картопляні очищення або крохмаль – органічне харчування

Очищення картоплі – чудове джерело поживних речовин. Їх можна використовувати після сушіння та подрібнення, додаючи в ґрунт перед посадкою або підживленням. Також можна приготувати розчин із магазинного крохмалю для поливу кущів під час цвітіння та формування зав'язей.

Рибні кістки – для здоров'я та врожайності

Рибні кістки містять як фосфор, а й інші корисні елементи. Використовуйте дрібно подрібнені рибні кістки у ґрунт або розведіть їх водою для поливу. Це сприяє збільшенню врожаю та покращенню якості ягід.

Зола, підживлення, кадр з відео
Зола, підживлення, кадр з відео

Настій золи – природне збагачення

Зола – багате джерело мікроелементів. Приготуйте настій із золи, розвівши її водою і давши їй настоятися. Підгодовуйте чагарник цим розчином для покращення плодоношення та якості ягід.

Нагадаємо про секрет ідеального врожаю: як тютюн врятує ваш город від шкідників.

Раніше ми повідомляли, як позбутися комарів і шкідників на ділянці: обов'язково посадіть ці красиві квіти.