Вже зараз ми бачимо полуницю на прилавках, але її продають за космічними цінами. Цілком імовірно, що ціни залишатимуться високими та "в сезон".

Тому особливо щасливі будуть де, ти вирішив вирощувати цю ягоду самостійно. Чим же можна підгодувати клоунику вже зараз, щоб отримати добрий урожай?

Урожай полуниці
Урожай полуниці

Підготовка ґрунту для посадки полуниці

Почнемо з основ, і ґрунт відіграє тут ключову роль. Полуниця віддає перевагу чорнозему з додаванням золи для поліпшення структури грунту. Зола сприяє лужності ґрунту, що особливо важливо, оскільки полуниця не любить кисле середовище. Також варто відзначити, що торф не є оптимальним варіантом для полуниці.

При посадці полуниці в лунки додайте трохи золи або перегною, потім присипте ґрунтом і замульчуйте перегною. Це допоможе зберегти вологу та захистити коріння від перегріву. Пам'ятайте про укриття саджанців плівкою у разі різкого похолодання.

Чим підгодувати полуницю навесні для гарного врожаю

Перед цвітінням полуниці важливо підгодовувати її для забезпечення гарного росту та формування квіткових бруньок. Використовуйте мінеральні добрива з азотом, такі як нітроамофоска або сечовина. Розведіть добрива водою та полийте кущі цим розчином.

Підживлення під час цвітіння та після нього

Мінеральні добрива з калієм стануть корисними під час цвітіння та після нього, покращуючи смак та якість ягід. Розчин калійної селітри чи сірчанокислого цинку допоможе у цьому процесі.

Підживлення полуниці, зображення з вільних джерел
Підживлення полуниці, зображення з вільних джерел

Альтернативні методи підживлення

Якщо ви віддаєте перевагу органічним добривам, є кілька цікавих варіантів:

  • Зола від соломи, берези або хвойних дерев містить калій та фосфор, необхідні для росту та захисту рослин.
  • Дріжджі містять корисні елементи для полуниці та сприяють активному зростанню.
  • Йод можна використовувати як добриво та профілактику хвороб, але слідкуйте за концентрацією, щоб уникнути опіків на листі.

Нагадаємо, як швидко виростити редиску в рекордні терміни: урожай буде солодким і хрустким.

Раніше ми повідомляли, що ваш урожай капусти увійде в історію: як захистити її від шкідників та виростити ідеально чистою та хрусткою.