Яйце символізує життя, відродження, а традиція фарбувати яйця на Великдень сягає корінням у давнину. Ще б пак, перші згадки про фарбовані яйця зустрічаються в рукописі Х століття, знайденої в бібліотеці грецького монастиря святої Анастасії. Що ж до сучасності, сьогодні існує безліч способів фарбування яєць, від класичного кип'ятіння в барвниках до використання різних технік, таких як наклеювання наклейок, нанесення візерунків за допомогою воскових маркерів або мармурування.

Є кілька способів зробити "мармурові" яйця на Великдень. Один із них за допомогою рису.

Інгредієнти:

  • яйця курячі – 9 шт;
  • барвники харчові – 3 кольори;
  • рис – 1,5 склянки;
  • оцет 9%

важливо!

  • Фарбувати яйця потрібно гарячими, відразу після варіння, не остуджуючи їх у холодній воді.

Простий спосіб пофарбувати "мармурові" яйця на Великдень рисом

Найпростіший рецепт "мармурових" яєць - насипати рис у глибоку миску (приблизно на третину ємності), додати до нього розчинений у невеликій кількості води барвник і добре перемішати. Води не повинно бути багато: потрібно, щоби просто рис пофарбувався.

Щоб зробити мармурові яйця на Великдень, потрібно буде класти їх по черзі в миску і злегка вдавлювати в рис, одночасно повертаючи, - для фарбування з усіх боків. Краще фарбувати яйця в рукавичках – так руки не забруднюються.

Як пофарбувати "мармурові" яйця на Великдень за допомогою рису та мішечків

Для цього знадобиться рис у мішечках (пакетиках). Також можна використовувати чисті полотняні мішечки невеликого розміру, наприклад, від спецій або чаю.

  • Потрібно насипати в кожен по 100-120 г рису (кількість мішечків має відповідати кількості кольорів харчового барвника).
  • Далі розвести у гарячій воді харчові барвники – достатньо 3-4 ст. л води. Щоб колір був стійкішим, можна додати 1 ч. л. 9% оцту.
  • Потім налити барвники в мішечки, щоб змочили рис, і рівномірно розподілити.
  • Гарячі яйця опускають у мішечки, закручують у рисі так, щоб крупа покрила яйце з усіх боків, і залишають на 2 хв. Після цього залишиться розгорнути мішечок і дістати яйце, шкаралупа якого придбає гарний малюнок під мармур.

Нагадаємо, ви "потонете" в ягодах: як треба обрізати смородину навесні для неземного врожаю

Раніше «Українці» писали, як заснути за 2 хвилини: вас "вирубає" навіть сидячи

Як повідомляли «Українці», популярний міф про яйця був розвінчаний: революційне дослідження