Довгий час в українському суспільстві панувала думка, що лише завдяки допомозі США в ЗСУ є шанс виграти війну з Росією. Тепер, здається, влада прислухалась до військових, які вже довгий час наполягали, що війну з Росією може виграти тільки чисельна українська армія, яку без посилення мобілізації створити не можливо. Таким чином два тижні тому президент України Володимир Зеленський нарешті підписав закон №9281 про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників від 27-ми до 25-ти років. А вже 16 квітня 2024 року він поставив схвальну резолюцію на оновленому законі про мобілізацію.

Сьогодні, 17 квітня 2024 року Закон про мобілізацію вже опубліковано офіційним парламентським виданням "Голос України", а це значить, що деякі його положення набудуть чинності з 18 травня 2024 року.

Основним положенням нового Закону про мобілізацію являється те, що призовники та військовозобов'язані мають оновити свої дані упродовж 60 днів після набрання чинності. Тобто, вони мають на це час до середини липня 2024 року.

Так, згідно з українським законодавством, військовозобовʼязані, призовники та резервісти повинні прибути до ТЦК та СП у наступних випадках:

  • для того, аби отримати дозвіл на зміну місця проживання;
  • для зняття з військового обліку при виїзді за кордон на понад три місяці;
  • для взяття на військовий облік після прибуття на нове місце проживання (в семиденний термін);
  • для повідомлення щодо зміни персональних даних (в семиденний термін);
  • для повідомлення про втрату військово-облікового документа;
  • для звірення власних персональних даних з обліковими даними ТЦК (не рідше одного разу на пʼять років);
  • для подання документів до ТЦК для підтвердження права чоловіка на відстрочку від призову на строкову службу (у мирний час та до 1 жовтня).

А от положення, що стосуються військово-транспортної повинності (мобілізації транспорту) набудуть чинності через 8 місяців, тобто з середини січня 2025 року.

Також згідно нового Закону, визнані обмежено придатними українці повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. А от ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.

Нагадаємо, одних закличуть до ЗСУ, а іншим дадуть відстрочку і дозволять виїжджати за кордон: важливі нововведення в мобілізації

Раніше «Українці» писали, чи працівники ТЦК можуть затримувати людей на вулиці: найважливіше роз'яснення

Як повідомляли «Українці», тепер не дивуйтесь: автомобілістів попередили про нові номери для машин