В останні тижні Україна зіткнулася із серйозними проблемами через атаки Росії на її енергетичну інфраструктуру, що призвело до суттєвого зниження потужностей з виробництва.

Кабінет міністрів розглядає можливість можливого коригування тарифу на електроенергію у відповідь, хоча малоймовірно, що таке рішення буде реалізовано у квітні. Таким чином, до травня вартість електроенергії очікується на рівні 2,64 грн/кВтч.

Дана інформація взята з сайту «obozrevatel».

Також повідомляється, що закінчення терміну дії зобов'язань щодо комунальних послуг 1 травня дає уряду можливість підняти ціни на електроенергію.

Голова комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус прогнозує, що підвищення буде мінімальним. Він наголошує на важливості оцінки масштабів завданих збитків та вивчення можливостей відновлення постраждалої інфраструктури, перш ніж приймати рішення.

Тарифи на світло: скрін з відео
Тарифи на світло: скрін з відео

"До ринкового рівня тарифи на енергію, думаю, все-таки не підвищуватимуться, навіть якщо вони підвищуватимуться. Тому що ринковий рівень – це досить високий рівень, це той рівень, за яким зараз платять промислові споживачі", – сказав він.

Тим часом Міненерго оцінює перспективу зміни тарифів на електроенергію для побутових споживачів, ставлячи за основу добробут простих українців. Хоча конкретних цифр не було надано, влада запевняє, що будь-яке підвищення цін буде зведено до мінімуму.

Окрім цього, ДТЕК повідомляє про 80-відсоткову втрату теплових потужностей та зупинення роботи найбільшого гідроенергетичного об'єкту України – ДніпроГЕС. Більше того, Запорізька АЕС, найбільша в Україні, тимчасово перебуває під контролем окупантів, що ще більше посилює кризу.

Нагадаємо, мільйони пенсіонерів чекали на це: пенсії зростуть вже у квітні – кому пощастить і скільки доплатять

Раніше Українці писали, ідентифікація пенсіонерів: що буде, якщо не пройти обов'язкову процедуру

Як повідомляли «Українці», тільки не падайте: скільки доведеться платити за газ уже навесні – "інсайдерська інформація"