Весна триває, а отже, тривають і городні роботи для всіх дачників. Звичайно, у такій справі не обійтися і без догляду за чагарниками.

Звичайно, дуже важливо знати, як це робити, тому давайте розбиратися, як правильно пересаджувати кущі смородини та агрусу.

Пересаджування кущів, кадр з відео
Пересаджування кущів, кадр з відео

Як правильно пересадити старі кущі смородини та аґрусу

Підготовка ям та горбків

Перед початком пересадки необхідно заздалегідь підготувати ями для кущів, що пересаджуються. Крім цього, важливо зробити посередині ям пагорби з ґрунту заввишки від 15 до 20 сантиметрів. Це допоможе створити оптимальні умови для коріння рослин та забезпечити їм гарне приживання.

Захист гілок

Одним із важливих моментів при пересадці є захист гілок кущів. Для цього необхідно стягнути гілки обв'язкою з м'якої мотузки. Це допоможе запобігти обламам та пошкодженням, що здатне призвести до уповільнення приживання рослин на новому місці.

Обкопування коріння

Під час підготовки до пересадки куща необхідно обкопати його коріння. Для цього від центру куща відміряємо не менше 30 см і робимо траншейку глибиною 30-35 см. Важливо спрямовувати лезо лопати до рослини та підкопати коріння якомога глибше.

Перенесення та посадка на новому місці

Після підготовки коріння кущ слід витягнути з ґрунту, обрубавши при необхідності заважає коріння. Перед посадкою на новому місці проводиться ревізія кореневої системи, видалення пошкоджених ділянок та занурення коренів у розчин марганцівки. Після цього кущ слід перемістити на нове місце, зміцнивши опорним колом і підв'язавши до нього.

Пересаджування кущів, кадр з відео
Пересаджування кущів, кадр з відео

Полив та догляд

Після посадки кущ слід поливати, видаляючи повітряні кишені при засипанні ґрунту. Повторний полив проводиться через деякий час після першого, щоб у гарному зволоженні кореневої зони. Опорний кіл і підв'язку слід залишити на кілька тижнів, щоб забезпечити стабільність і правильне положення рослини.

Нагадаємо, що гладіолуси вимахають під півтора метри: коли їх потрібно садити у відкритий ґрунт і що потрібно знати.

Раніше ми повідомляли, як виростити солодку та хрумку редиску: секрети городників, про які ви не знали.