До повномасштабного вторгнення Олег Симороз був юристом та громадським активістом: боровся проти незаконної забудови столиці. Але 24 лютого 2022 року його життя, як і доля мільйонів українців, змінилося. Так, у складі 112-ої бригади територіальної оборони Симороз спершу обороняв Київщину, а згодом поїхав воювати на Донбас. Саме там під час однієї з військових операцій він підірвався на протитанковій міні та втратив обидві ноги. Прикро, але з тих пір він час від часу зіштовхується з різними бюрократичними проблемами.

Так, свого часу, маючи ампутацію обох ніг, перелами щелепи, носа, лицьових кісток та рук, струс головного мозку, осколки в обличчі й опік правої руки, його двічі "просили" пройти МСЕК зі словами "Усе, що було раніше – фігня. Давай заново перевіримо, чи не відросли в тебе ноги".

А на днях у ветерана російсько-української війни на прикордонному контролі вимагали медичні документи про відсутність обох ніг та підтвердження можливості перетнути кордон.

Про це Олег Симороз особисто розповів на своїй сторінці у Х.

За його словами, прикордонник сказав, що бачить, що він на протезах, але цього мало.

"З мене вимагали документи, що мене знято з військового обліку через ампутацію двох ніг", – розповідає військовий.

Симороз вважає, що через існування системи "Оберіг" він не зобов'язаний возити з собою паперові документи, бо вся інформація про нього є в базі.

"Навіщо держава витрачає гроші і створює такі інформаційні бази типу "Оберіг", якщо це як би не потрібно тим, хто цими базами повинен і зобов'язаний користуватися. Моя позиція проста: не вважаю себе зобов'язаною возити із собою купи медичних документів, доводячи, що в мене немає обох ніг", - заявив ветеран.

Пізніше Симороз написав: "Година втикання і український кордон пройдено, на черзі польський".

Реакцію від прикордонної служби довго чекати не довелось.

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко пояснив, чому у ветерана з ампутованими ногами на кордоні попросили довідку від лікаря.

Про це він сказав в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо ситуації, коли у ветерана війни з ампутованими ногами Олега Симороза на пункті пропуску на кордоні з Польщею вимагали довідку від лікаря.

"Прикордонник діяв, як він мав діяти. Він запитав про документи, які б давали право на перетин кордону. Він не міг бачити, що Олег має якісь вади здоров’я, бо він знаходився в автомобілі", - зауважив речник ДПСУ і додав, що пізніше інспектор звернув увагу на інвалідність у людини.

Читайте також:

Вони щось знають: українці вишиковуються у кілометрові черги біля паспортних центрів

Тепер вашу машину можуть забрати на фронт: кого торкнеться і до чого готуватися

Сержант напився та вбив підлітка у Києві: українцям розповіли, хто загинув у фунікулері