Гречана крупа по праву вважається одним із найкорисніших продуктів - про це знають усі, хто хоч трохи стежить за своїм харчуванням. Ось тільки щоб гречка зберегла смак та користь, її слід готувати особливим чином.

Отже, попередньо крупу потрібно ретельно промити.
Якщо ви всипали гречку в киплячу воду, накрийте кришкою, зменште вогонь і варіть рівно 20 хвилин. Якщо в холодну - час варіння не зміниться, але спочатку воду з крупою потрібно довести до кипіння. Воду краще відразу підсолити: на 1 склянку крупи вистачить 1/3 чайної ложки солі.
З часом плиту потрібно вимкнути. Накрийте кришкою каструлю, укутайте її рушником і залиште в такому вигляді на пару годин - за цей час крупа дійде до кондиції.

До речі, гречана крупа вариться із співвідношення 1:2. Це означає, що на одну склянку крупи знадобиться дві склянки води. Гречка збільшується в обсязі вдвічі, тому однієї склянки сухої крупи вистачить на три повноцінні порції каші або гарніру.

Нагадаємо, що гречка давно займає почесне місце в раціонах багатьох людей завдяки багатому вітамінно-мінеральному складу та корисним властивостям.

Наприклад, гречка містить значну кількість клітковини, яка сприяє здоров'ю травної системи та підтримує нормальну роботу кишечника.

А ще гречка - чудове джерело рослинного білка, що обов'язково оцінять чоловіки. Так, 100 г сухої крупи міститься 12,6 г білка. Для порівняння, у бурому рисі міститься лише 7,5 г білка. Більше білка на 100 г лише у кіноа.

Що ж до здоров'я жінок, то слід пам'ятати, що в гречці міститься вітамін B7, відомий як біотин. Він відіграє важливу роль в обміні речовин і допомагає організму розщеплювати жири, вуглеводи та білки.

Читайте також:

Читайте також:

Зляжете з тяжкою хворобою: чому в жодному разі не можна мити посуд у гостях

Не всі господині про це знають: як насправді потрібно зберігати суп у холодильнику

Стара каструля стане як нова: відваріть у ній цей простий фрукт і ви здивуєтеся