Кожен городник знає, що посів огірків потрібно проводити у відкритий ґрунт наприкінці весни чи на початку літа, коли ґрунт прогріється до +12… +15°C. При цьому насіння правильно садити на глибину близько 2-3 см, дотримуючись відстань між рядами 60-70 см, а між рослинами в ряду 20-25 см. Ось тільки, навіть дотримуючись цих правил, без підгодівлі та добрив хороший урожай огірків не отримати.

Так, є кілька речей, які можна покласти разом із насінням огірків у лунку, щоб забезпечити відмінний урожай.

Наприклад, вважається, що додавання невеликої кількості піску або перліту в лунку перед посадкою огірків допоможе покращити водопроникність ґрунту та запобігти його загущенню. Це особливо важливо у разі важких чи глинистих ґрунтів.

Крім того, дуже часто при посадці огірків у лунку кладуть:

  • жменя цибулиння;
  • 2-3 ст. л. кісткового борошна;
  • 2 ст. л. золи;
  • склянку заварених окропом та остуджених подрібнених сухих картопляних очищень.

Зверху підживлення присипають жменею землі і потім садять огірки.

Як правильно посадити огірки
Як правильно посадити огірки

А ще, щонайменше за тиждень до висадки насіння, необхідно внести гній чи компост.

Важливо!

  • Ці добрива повинні добре перепріти, інакше себе може проявити опік кореневої системи.

Правильно це робиться так: на грядці потрібно вирити канавку глибиною 40 см, заповнити її перепрілим гноєм, а зверху ще насипати шар ґрунту в 15 см. Все розрівняти, сформувати бортики і накрити щільною плівкою.

Важливо!

  • Замість гною можна також внести на грядку прелое сіно, опале листя або тирсу. Їх також кладуть у заздалегідь заготовлену канавку, утрамбовують та покривають ґрунтом, а на ній уже формують грядки.

Також до найпопулярніших мінеральних добрив можна віднести селітру, яка розчиняється у воді. Достатньо розчинити 2 столові ложки селітри на 10 літрів води і виконати полив огірків після посадки.

Нагадаємо, що грядки під огірки найкраще удобрювати восени: вносять гній чи компост (3-7 кг на 1 кв.м). Іноді крім них додають ще 300 г кісткового борошна та 1 склянку золи на 1 кв.м (вони розкислюють ґрунт).

Читайте також:

Ви зіпсуєте весь урожай: які рослини в жодному разі не можна садити поряд одна з одною

Мариновані огірки більше не захочете: рецепт квашених кабачків у 3-літровій банці - просто додайте води

Вам не вистачить відер: які рослини на грядках потрібно полити звичайним молоком