Досвідчені дачники завжди садять біля клумби з гладіолусами часник. При цьому часник можна садити як біля клумби, так і просто на ній. Стало відомо, у чому секрет такого "сусідства".

І справді, українські дачники завжди шукають нові іефективніспособи оптимізувати врожай та покращити якість посадок. Одним із підтверджених поєднань є партнерство між часником та гладіолусами. І хоч на перший погляд ці дві рослини здаються такими, що не мають між собою нічого спільного, проте спільне їх вирощування дуже корисне.

Вся справа в тому, що часник славиться своїми антимікробними та комахоїдними властивостями завдяки вмісту в ньому аліцину та інших фітонцидів. Посадка гладіолусів поруч із часником може допомогти захистити їх від атак хвороб, таких як сіра та чорна гнилизна, а також від комах-шкідників, наприклад, цибулинних трипсів та цибулинних мух.

Саме тому перед посадкою гладіолусів рекомендується полити грунт часниковим настоєм. Для цього 40-50 г подрібненого часнику потрібно залити десятьма літрами води, далі суміш наполягаємо добу, перед застосуванням проціджуємо.

Гладіолуси
Гладіолуси

А ще гладіолуси та часник мають різні потреби ґрунту, що дозволяє їм взаємодоповнюватись та покращувати його якість. Так, часник віддає перевагу більш родючим грунтам з високим вмістом органічної речовини, тоді як гладіолуси найкраще ростуть у легких, добре дренованих грунтах. Присутність часнику допомагає боротися з бур'янами і придушувати їх зростання, що сприяє здоровішому розвитку гладіолусів.

До речі, хорошими сусідами для гладіолусів також є чорнобривці, календула та настурція. Вони захищають гладіолуси від фузаріозу та гнили.

У настої сухих квіток чорнобривців можна витримувати цибулини перед висадкою. 250 г сировини заливаємо 2,5 л води, наполягаємо три доби, проціджуємо.

Читайте також:

Півонії будуть розкішними та величезними: що потрібно посадити поряд з ними для пишного цвітіння

Забудьте про добрива: що потрібно зробити, щоб чорнозем на грядках став у два рази родючим.

Краще це зробити вже зараз: хитрість, завдяки якій орхідея почне пишно цвісти