Українці щодня і щоночі ось уже більше 2-х років живуть в умовах ракетного терору з боку Росії. Під час одного з останніх ударів 99 ракет і дронів було випущено по об’єктах української енергетики. Так, у ніч на 29 березня пошкодження енергоінфраструктури були зафіксовані в Дніпропетровській, Львівській, Черкаській, Вінницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій областях. За словами Зеленського, цілями Росії були Канівська та Дністровська ГЕС. І хоч наразі енергосистема України залишається цілісно., але ситуація дуже непроста.

Так, після трьох останніх масованих атак росіян на українську енергосистему, вже можна однозначно говорити, що українців чекають дуже непрості часи.

Дійсно, досить часто в останні дні для підтримки збалансованої роботи енергосистеми, диспетчерський центр "Укренерго" з 19:00 до 22:00 залучав аварійну допомогу від операторів енергосистем Польщі, Словаччини та Румунії.

"Щодня і щоночі росіяни атакують українську енергосистему, і вплив цих атак відповідно збільшується в негативному сенсі цього слова. Але ключовим є те, що система працює стабільно. Тобто на сьогодні мета, яка, очевидно, є перед ворогом, – це досягти тотального блекауту в країні, вони її не досягли", – заявив в ефірі телемарафону "Єдині новини" міністр енергетики Герман Галущенко.

Також міністр зазначив, що дії агресора непередбачувані, а тому він радить українцям перестрахуватися й купити генератори та повербанки.

"Війна триває, атаки не скінчилися. Коли на початку зими мене запитували, чи потрібні генератори, я казав: "Так, треба, готуйтеся, буде складна зима, але ми зробимо все, щоби вони вам не знадобилися". І ми свою обіцянку дотримали. Але люди мають бути готові, бо це війна. А ми зі свого боку будемо робити все, щоби ці всі засоби не знадобилися. Разом з тим, ніхто не знає, з якою генерацією ми дійдемо до зими", - заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, у ніч проти 11 квітня Росія здійснила вже третій масований ракетний удар по енергосистемі України за останні три тижні. У результаті Трипільську ТЕС, яка розташована під Києвом, повністю зруйновано, компанія втратила 100% генерації.

Читайте також:

Графіки відключень світла будуть: у ДТЕК розповіли 4 головні умови – час готувати генератор

Цифри в платіжці вас здивують: що потрібно зробити з холодильником, щоб заощадити електрику

Володимир Зеленський закликав українців готуватися, а міністр енергетики - тримати напоготові павербанки та генератори