Травневий жук - досить нешкідлива на вигляд комаха, проте дачники знають, наскільки він небезпечний своїм шкідництвом на городі. Ще б пак, саме личинки хруща під'їдають молоді коріння, залишаючи рослини без харчування.

Більшу частину свого життя хрущ живе під землею, проте з настанням теплих днів він починає плодитися, наповнюючи ґрунт потенційними "вбивцями" гарного врожаю - личинками.

Щоб фізично знищити виявлених у грунті личинок, багато дачників готують настій лушпиння цибулі. розвести відро води лушпинням у пропорції 1:3. Суміш має настоятися, для цього вистачить приблизно п'ять днів. Далі рідину потрібно розбавити водою у співвідношенні 1:1, щоб знизити концентрацію. Зазначимо, що за відсутності цибулі, за цим рецептом також можна заварити лушпиння часнику.

З тим самим успіхом використовується розчин йоду (20 крапель на 10 літрів води) для поливу.

Активно дачники використовують настій із листя волоського горіха (350 гр молодого листя на відро теплої води, наполягати 3 дні).

Як альтернативу народним методам можна вдатися до природних добрив і використовувати сечовину від хруща (карбамід). Цей засіб відомий своїми щадними властивостями і користується популярністю серед дачників, тому що не містить нітратів. Добриво живить ґрунт азотом, якого часто не вистачає у життєвому циклі ґрунтових культур.

Нагадаємо, що розкидайте цю крупу по грядках, щоб грунт став родючим: урожай вас точно здивує.

Раніше ми повідомляли, що доведеться докуповувати мішки для врожаю: що потрібно зробити перед посадкою картоплі, щоб вона виросла набагато більшою.