Якщо вірити статистиці, то внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ з 24 лютого 2022 року щонайменше 1831 дитина постраждала в Україні. Так, станом на ранок 11 квітня, за офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 542 дитини загинули та понад 1289 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Не дивно, що влада вирішила запровадити новий вид фінансової допомоги на українських дітей.

Так, з квітня 2024 року Кабмін запровадив новий вид допомоги на дітей за програмою "Дитина не одна". Про це розповіла в ефірі телемарафону "Єдині новини" міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Йдеться про фінансову допомогу на дітей, які залишились без батьків, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Гроші отримуватимуть люди, які тимчасово взяли таких дітей до себе — родичі, знайомі, а також якщо дитину прихистила названа сім'я чи дитячий будинок сімейного типу.

За її словами, допомогу запровадили, щоб родини, у яких тимчасово перебувають такі діти, могли забезпечити їм необхідні умови й догляд.

Залежно від віку дитини розмір виплат становитиме від 6407 грн до 8000 гривень. Якщо дитина має інвалідність — від 8970 грн до 11190 грн. Урядова постанова передбачає, що гроші виплачуватимуться впродовж шести місяців тим, хто перебуває в Україні.

"Коли дитина отримує такий стрес як втрата, смерть батьків чи інші обставини, що розлучають дітей з їхніми батьками, до того, поки їй судом чи органами опіки і піклування нададуть статус і визначать її подальшу долю — а це може бути тривалий проміжок часу, до пів року, часом рік — ці діти поміщалися в різного роду установи. Вони були вирвані зі звичного оточення. Раніше дитина жила у квартирі чи будинку, мала подвір’я, кухню, готує собі сніданок. І тут вона отримує порцію болю та ще й потрапляє в оточення не дружнє до неї, схоже на тюрму, де будуть загальні кімнати, загальна кухня, де вона не обере собі сніданку, де не буде близького дорослого, який обійме, коли буде сумно і боляче. Є альтернатива — це родини родичів, бабусі, дідусі, тітки, тобто ті близькі, які хоча б мають контакт з дитиною", — підкреслила міністерка.

Посадовиця відзначила, що раніше весь проміжок часу, коли рідні брали дітей на тимчасове влаштування, вони мусили своїм коштом утримувати таких дітей. Але дуже часто через фінансову скруту не мали можливості повноцінно забезпечити потреби дитини.

Також уряд на час війни надав можливість великим названим родинам брати тимчасово таких дітей. І так само раніше жодних грошей на це така родина не отримувала.

До слова, найбільше дітей постраждали у таких областях: Донецькій – 529, Харківській – 346, Херсонській – 149, Київській – 130, Дніпропетровській – 130, Запорізькій – 107, Миколаївській – 103.