Рано чи пізно кожен садівник-городник починає помічати, що перевірені часом і улюблені всією родиною овочеві та плодово-ягідні культури, що дбайливо вирощуються на присадибній ділянці, дають менше врожаю. При цьому насіння не змінюється, а догляд за рослинами вироблений роками. Причина, швидше за все, у тому, що родючість ґрунту потрібно час від часу відновлювати.

І справді, грунт, як і всі ми, має звичай втомлюватися, рахунок чого втрачає колишню родючість. У цьому зменшення родючості грунту проявляється у зниженні її врожайності. Рослини втрачають природний імунітет до захворювань і стають вразливішими до збудників різних хвороб, що часто призводить до загибелі самих рослин.

У сучасних дачників у цьому питанні є вибір - везти на ділянку самоскид гною, посіяти сидерати або вчинити хитрішими.

Наприклад, підвищити родючі властивості ґрунту можна за допомогою соломи. Виявляється, в одній тонні соломи міститься корисних речовин не менше ніж у 3 тоннах гною. А саме, йдеться про азот, фосфор і калій, що вже непогано. Також йдеться про сірку, мідь, бір та марганець.

Солома використовується як натуральний розпушувач для важкого ґрунту.

У будь-якому випадку її потрібно внести на глибину від 10 см, а для успіху заходу пропонується внести компост від 50 кг на одну сотку.

Але є одна важлива деталь. Ефект від внесення соломи варто очікувати не раніше, ніж вона розкладеться у ґрунті.

Нагадаємо, врожай кукурудзи збиратимете вантажівками: коли садитимете, щоб вона була солодкою і росла як шалена

Раніше «Українці» писали, готуйте мішки для молодої картоплі: що потрібно зробити, щоб отримати ранній урожай раніше за всіх

Як повідомляли «Українці», захистіть свій будинок від бід і нещасть: посадіть ці квіти і Всесвіт вам посміхнеться