Настала весна, настало тепло і не тільки розцвіли квіточки, а й прокинулися різні шкідники.

Нарівні з різними чекаками і попелицею виступають також і мурахи, які псують життя багатьом городникам. Як же швидко і ефектно позбутися мурашника? Насправді, це досить просто зробити.

Мурахи атакують фруктові дерева
Мурахи атакують фруктові дерева

Як зрозуміти, що мурах стало дуже багато

Перший крок до вирішення проблеми – зрозуміти, що з чисельністю мурах щось не так. Якщо ви помічаєте, що вони активно колонізують усі ділянки саду або навіть намагаються освоїти ваш будинок, то, швидше за все, настав час вживати заходів.

Як вивести мурашник на городі

Хімічні засоби, незважаючи на свою ефективність, можуть мати негативний вплив на навколишнє середовище та живі організми, включаючи мурах. Тому багато хто воліє використовувати народні методи, які можуть бути не менш ефективними та безпечнішими.

  • Використання природних відлякувачів . Мурахи не люблять запахи часнику, пічної сажі, кориці, оселедець та інших ароматних речовин. Розподіліть ці речовини навколо мурашника або шляхом їх пересування.
  • Спроба переселення мурах . Увечері, коли мурахи знаходяться всередині мурашника, можна спробувати переселити їх, переклавши мурашник у відро і перемістивши межі ділянки. Це вимагає швидкості та обережності.
  • Створення бар'єрів . У випадку, якщо мурахи намагаються заселитися під землею в саду, можна створити бар'єри з води, конопляної олії або ганчірок, просочених гасом.

Мурахи на городі, зображення з вільних джерел
Мурахи на городі, зображення з вільних джерел

Боротьба з мурахами в будинку

Якщо мурахи почали з'являтися всередині будинку, можна скористатися натуральними засобами.

  • Відлякуючі запахи . Покладіть у місця появи мурашок полин, часник чи гвоздику. Ці запахи часто відлякують комах.
  • Використання борної кислоти . Розкладіть приманки з борною кислотою, такі як суміш варення, дріжджів та кислоти. Цей метод, хоч і ефективний, але не є гуманним.

Мурахи на городі, зображення з вільних джерел
Мурахи на городі, зображення з вільних джерел

Нагадаємо, що розкидайте цю крупу по грядках, щоб грунт став родючим: урожай вас точно здивує.

Раніше ми повідомляли, що доведеться докуповувати мішки для врожаю: що потрібно зробити перед посадкою картоплі, щоб вона виросла набагато більшою.