Досвідченим садівникам добре відомо, що потрібно уникати по сусідству з яблунею абрикосів, черешні чи вишні. Крім цього, яблуні не люблять троянду, калину, бузок та барбарис.

Багато дачників вважають, що яблуня уживається практично з усіма садово-городніми культурами. Ще б пак, тому що для яблуні багато місця не потрібно, то під її кронами можуть вдало розташуватися грядки.

Так, наприклад, якщо під яблунею сонце прогріває землю досить добре, то там можна посадити помідори. У цьому випадку дереву не страшні плодожерки, адже їх відлякуватиме запах помідорних стебел.

Також поряд з яблунею чудово почуваються календула та кріп. Крім того, що вони мають корисні властивості, ще й служать відмінним засобом для відлякування шкідників.

Малинові кущі. Їх можна садити з молодою яблунею. Ці рослини не заважають одна одній, успішно ростуть разом. Коріння малини розпушують ґрунт, насичують ґрунт киснем, збагачують золотистими сполуками. Пересаджувати малину слід, якщо яблуня сильно розростається. Її листя не дасть малині повноцінно рости.

Клен ясенелистий. Дерево виділяє у повітря фітонциди, що захищають яблуню від плодожерки. Але клен необхідно обрізати щорічно, залишаючи заввишки 1 метр.

Груша. Яблуня з нею непогано уживається. У двох дерев багато подібних показників, що полягають у цвітінні, плодоношенні, стійкому імунітеті до захворювань, шкідників.

Слива, черешня, жимолість. Ці садові рослини також непогано поєднуються разом із яблунею. Але при висадці необхідно засвоїти одне правило: не можна розсаджувати дерева близько один до одного, щоб кожній кроні вистачило місця для живлення та освітленості.

Поруч із яблунею допустима посадка айви, полину, часнику. Крім того, під деревцем можна висадити м'яту, білу конюшину, що є сидератором і непоганим медоносом. Це забезпечить яблуні багато бджіл.

Нагадаємо, спінінг гнутиметься від улову: як ловити щуку навесні і на що вона найкраще клює

РАнніше «Українці» писали, як заснути за 2 хвилини: вас "вирубає" навіть сидячи

Як повідомляли «Українці», покладіть це в гаманець, щоб залучити гроші та удачу: секрети, про які ви не знали