Нашатирний спирт (зазвичай 10%) - водний розчин гідроксиду амонію. Багато господинь його давно використовують як добрива. І справді, про сприятливий вплив нашатирного спирту на кімнатні квіти давно ходять легенди. Що ж до його використання для садових квітів, фруктових дерев, чагарників, овочів та ягід, то тут багато питань.

Так, нашатирний спирт давно став популярним добривом у садівників, адже він містить до 82% азоту, а це найважливіший елемент розвитку рослин. Саме азот входить до складу хлорофілу, бере участь у освіті рослинного білка, допомагає нарощувати вегетативну масу, відповідає за визрівання плодів.

Великими любителями азоту вважаються гарбуз, капуста, перець, кабачки, баклажани, ревінь, картопля. Порадують багатим після підгодівлі врожаєм полуниця, садова суниця, малина, ожина, смородина, аґрус, яблуня, вишня, зливу. Віддячать пишним цвітінням півонії, лілії, петуньї, клематиси, троянди, герані, жоржини.

А ось під час плодоношення огірків категорично не можна використати нашатирний спирт. Хоча він є хорошим джерелом азоту для рослин, спирт може знищити кореневу систему і підвищити вразливість плодів до хвороб.

Нагадаємо, де найкраще посадити троянди на дачі: будуть довго і красиво цвісти.

Р«Українці» писали, молода капуста здивує казковим урожаєм: що треба посадити поряд з нею, щоб відлякати шкідників

Як повідомляли «Українці», все село вам заздритиме: посадіть на дачі ці рослини і жоден комар вас не потурбує