Почався сезон городів, а це означає, що настав час дізнатися про всі секрети дачників, які допомагають їм мати хороший урожай.

Один із секретів сьогодні торкнеться обробки картоплі перед посадкою, яка проводитиметься з метою захисту від шкідників.

Посадка картоплі, кадр з відео
Посадка картоплі, кадр з відео

Давайте розглянемо різні способи обробки картоплі перед посадкою, щоб отримати хороші здорові сходи.

Захист від хвороб

1. Розчин марганцівки

  • Розведіть 5 грамів марганцю в 10 літрах води та обприскуйте бульби перед посадкою. Цей розчин допоможе захистити рослини від фітофторозу, парші, сухої та кільцевої гнилі.

2. Розчин часнику

  • Подрібніть 1 кг часнику, залийте його 10 л води і дайте настоятися. Обприскуйте бульби цим розчином за 3:00 до посадки для захисту від різних хвороб.

3. Розчин дьогтьового мила

  • Розчиніть 40 г дігтярного мила в 1 літрі води, процідіть і обприскуйте бульби перед посадкою для захисту від хвороб.

4. Змішаний розчин

  • У 10 літрах води змішайте 1 чайну ложку мідного купоросу, 0,5 чайної ложки марганцівки та 3 чайні ложки борної кислоти. Відразу обприскуйте бульби цим розчином для комплексного захисту.

5. Розчин золи

  • Розведіть 1 кг золи в 10 літрах води, занурте бульби в розчин і після висихання висаджуйте їх. Цей метод також допомагає захистити картоплю від хвороб.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Боротьба з колорадським жуком

1. Інсектицид

  • Для більш надійного захисту від жука колорадського використовуйте інсектициди. Ці хімічні препарати гарантують довгостроковий результат.

2. Народні засоби

  • Для захисту від жуків також можна використовувати народні засоби, такі як розчин березового дьогтю, нашатирний спирт, лушпиння цибулі або зольний/чесночний настій. Ці методи можуть бути менш ефективними, але вони більш безпечні для ґрунту та навколишнього середовища.

Вибір способу обробки картоплі перед посадкою залежить від ваших уподобань. Важливо дотримуватися вказівок на упаковці вибраного препарату та дотримуватись заходів безпеки при роботі з хімічними речовинами.

Нагадаємо, що виросте великою, корисною і дуже смачною: коли і як треба садити картоплю для рясного врожаю.