Орхідея - дуже красива квітка, яку багато хто воліє ставити в себе вдома. На погляд здається. що вони досить невибагливі та вони дуже гарно виглядають.

Але, насправді, за орхідеями потрібно правильно доглядати і ви це зрозумієте відразу після першої покупки цієї красивої квітки. Буває так, що орхідея починає скидати свої прекрасні бутони і це дуже поганий знак, який потребує втручання та лікування.

Орхідеї
Орхідеї

Причини скидання бутонів

Неправильні умови зберігання

Однією з найпоширеніших причин скидання бутонів у орхідей є неправильні умови утримання. Орхідеї вимагають певного балансу вологості, освітлення, температури та вентиляції. Сильні протяги, недостатнє освітлення, прямі сонячні промені або, навпаки, їх надлишок, сухе повітря та різкі перепади температури можуть стати стресом для рослини, що призводить до скидання бутонів.

Для вирішення цієї проблеми необхідно створити оптимальні умови для орхідеї. Забезпечте розсіяне освітлення, уникайте протягів, підтримуйте стабільну температуру та вологість повітря. Регулярно перевіряйте стан листя та коріння рослини, щоб своєчасно виявляти та усувати можливі проблеми.

Перестановка

Орхідеї є чутливими до перестановок рослини. Навіть незначне переміщення може спричинити стрес і призвести до скидання бутонів. Тому варто уникати зайвих переміщень рослини, особливо під час цвітіння. Якщо перестановка необхідна, намагайтеся проводити її поступово та обережно, щоб мінімізувати стрес для орхідеї.

Орхідея, фото із соцмереж
Орхідея, фото із соцмереж

Шкідники чи хвороби

Якщо орхідея постійно скидає бутони, необхідно уважно оглянути рослину на наявність шкідників або ознак захворювання. Паразити, такі як комахи, що тліють, можуть завдати серйозної шкоди рослині, викликати стрес і призвести до втрати квітів і бутонів. Також зверніть увагу на стан коріння та листя орхідеї - гниття, плями або інші аномалії можуть свідчити про проблеми зі здоров'ям рослини.

Для лікування орхідеї від шкідників або хвороб слід звернутися до фахівців або використати рекомендовані препарати для обробки рослини.

Вік рослин

Хоча це не найпоширеніша причина, варто враховувати вік орхідеї. З віком рослини його здатність до цвітіння може зменшуватись. Зазвичай це стосується старіших екземплярів, які можуть періодично скидати бутони через природні процеси старіння.

Орхідеї
Орхідеї

Підгодовування

Недолік чи надлишок добрив також може негативно позначатися на стані орхідеї та призводити до скидання бутонів. Переконайтеся, що ви використовуєте відповідне добриво для орхідей і дотримуєтеся рекомендацій щодо дозування. Регулярно підживлюйте рослину, але уникайте перестаратися з добривами, щоб не викликати надлишок поживних речовин.

Неправильне сусідство

Зрештою, варто звернути увагу на навколишні рослини об'єкти. Поряд з орхідеєю не повинні знаходитися перезрілі фрукти, такі як яблука або банани, а також інші органічні речовини, що гниють. Вони можуть виділяти етилен, що є шкідливим для орхідей та може сприяти скиданню бутонів.

Нагадаємо, що гілки гнуться від ягід: як правильно навесні обрізати смородину.

Раніше ми повідомляли, що зверніть на це увагу: як правильно поливати помідори, щоб вони виросли солодкими та пружними.