Обрізка смородини – важливий агротехнічний прийом, що сприяє правильному розвитку куща та підвищенню врожайності. Це завдання зазвичай виконують навесні, до початку руху соку і поки рослини ще перебувають у стані спокою.

Основна мета весняної обрізки – підвищити силу куща та зберегти енергію рослини. Додатково це дозволяє оглянути рослину на наявність ознак захворювання.

Ось етапи весняної обрізки смородини:

Очистіть ґрунт під кущами від мульчі та сміття, а потім розпушіть ґрунт, щоб полегшити доступ до рослин.

Використовуйте гострі та чисті інструменти для обрізання, щоб зробити точні зрізи та звести до мінімуму пошкодження кущів.

Обов'язково видаліть всі сухі, замерзлі або старі гілки, а також ті, що здаються хворими або пошкодженими. Обрізайте занадто густі гілки, щоб зберегти здоров'я та силу куща.

Смородина
Смородина

Однорічні гілки обріжте приблизно на 10 сантиметрів, а на дворічних та чотирирічних залиште близько семи бруньок. Це сприяє збалансованому зростанню та виробництву фруктів.

Також після обрізки нанесіть на місця зрізів садовий вар чи інші захисні засоби, щоб запобігти інфекції та прискорити загоєння.

Що стосується червоної та білої смородини, то вони зазвичай вимагають легшої обрізки порівняно з іншими сортами. Зосередьтеся на видаленні дуже старих та хворих гілок, а також обрізанні верхніх незрілих ділянок пагонів.

Нагадаємо, убережіть себе від зла та нещастя: обов'язково посадіть ці квіти у селі чи на дачі

Раніше «Українці» писали, рекордний урожай помідорів вам точно забезпечений: просто посадіть поряд цю рослину

Як повідомляли «Українці», яблука виростуть солодкими та величезними: як і чим підгодувати фруктове дерево для великого врожаю