Весна – чудовий час для риболовлі. Карась починає активно клювати відразу після того, як зійде лід на водоймі. Це відбувається зазвичай у квітні, на початку травня. Тоді риба виходить на мілководні ділянки для нересту.

Ось тыльки весняний кльов має низку відмінних рис. Він може бути дуже інтенсивним у теплі сонячні дні, адже риба активно харчується на дрібних глибинах. А ось у холодну та вітряну погоду цей вид клює дуже мляво. Так, коли температура повытря опускається нижче 10 градусів, то карасі перестають активно їсти та йдуть на глибину. А от весняний дощ чи сніг і зовсім змушують карасів ховатися серед водоростей та корчів.

Друга особливість полягаэ в тому, що клювання носить короткочасний характер. Зазвичай активність триває 1-2 години. Потім настає затишшя. Через деякий час риба знову починає активно годуватись.

Також варто відзначити, що весняне клювання приурочене до певної години доби. Вранці та ввечері воно інтенсивніше, ніж удень. Це пов'язано з поведінковими особливостями цієї риби.

Найбільш перспективні точки вилову карасів – це мілководні ділянки водойм у заростях рослинності, адже саме там накопичується більше кормових організмів та мальків.

Також важливий вибір приманок. Найкраще використовувати якісні свіжі:

  • опариші,
  • мотиль,
  • хробаків.

Для весняного лову найбільше підходить вудка поплавця. Оптимальне оснащення виглядає так.

Лов карася навесні на вудку поплавця – це вудилище легке або ультралайт, довжиною 3-4 метри (для початківців – махова вудка, а для далекого закидання – матчева). Воно має бути м'яким, щоб не зривати занадто різко клювання від дрібної риби. Котушка застосовується інерційна зі шнуром діаметром 0,12-0,18 мм.

Ліска бажано флюорокарбон або монофільна діаметра 0,1-0,2 мм. Такий шнур практично невидимий у воді.

На кінці волосіні необхідно встановити невеликий поплавець вантажопідйомністю 1-4 грами залежно від умов лову. Такий плаваючий індикатор чітко показуватиме всі клювання.

Далі – насадка на карася навесні, це маленький гачок розміром 10-14 номерів з повідцем довжиною 20 см з такої ж жилки. Цього достатньо для уловистого клювання.

Читайте також:

Тітка Сара прославилася на всю Одесу рецепт єврейської "Цаци" зі смаженої риби

Рибалка під забороною: українців уже попередили про серйозні проблеми

Ідеальна страва під час Великого посту: рецепт королівського гречаного супу з рибними фрикадельками