Ні для кого не секрет, що за два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинуло понад півтисячі дітей, понад тисячу постраждалих. Крім того, понад два мільйони українських дітей виїхали за межі країни, щоб врятуватися, а близько мільйона дітей в Україні навчаються повністю онлайн, оскільки Росія щодня атакує прифронтові регіони. А ще через повномасштабне вторгнення РФ в Україну близько 4 тисяч дітей залишаються без батьківського піклування.

Саме для захисту дітей, які залишилися без батьків, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, держава і вирішила запровадити новий вид фінансової допомоги.

Державна програма називається "Дитина не одна".

Гроші отримуватимуть люди, які тимчасово прийняли таких дітей до себе – родичі, знайомі, а також якщо дитину дала притулок названа сім'я або дитячий будинок сімейного типу.

Про це розповіла в ефірі телемарафону міністерша соціальної політики України Оксана Жолнович.

За її словами, допомогу ввели, щоб сім'ї, в яких тимчасово перебувають такі діти, могли забезпечити їм необхідні умови та догляд.

Передбачаються такі розміри виплат:

  • 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину;
  • 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на кожну дитину з інвалідністю.

Розмір прожиткового мінімуму та виплат у 2024 році:

  • для дітей до 6 років – 2563 гривень, відповідно: 2,5 прожиткового мінімуму – 6 407, 50 гривень; 3,5 прожиткового мінімуму – 8 970, 50 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 3196 гривень, відповідно: 2,5 прожиткового мінімуму – 7 990 гривень, 3,5 прожиткового мінімуму – 11 186 гривень.

Таким чином, залежно від віку дитини розмір виплат складатиме від 6407 грн. до 8000 грн . Якщо ж дитина має інвалідність – від 8970 грн до 11190 грн .

Урядова ухвала передбачає, що гроші виплачуватимуться протягом 6 місяців, що перебувають в Україні.

Процедура отримання допомоги починається з подання заяви до органів соціального захисту населення, ЦНАПу або виконавчих органів територіальних громад.

Тимчасовий пристрій оформляється наказом Служби у справах дітей.

Читайте також:

Розмір аліментів збільшили: що потрібно знати та які суми тепер покладено

Пенсіонерів "обвісили" зобов'язаннями: Пенсійний фонд приголомшив літніх українців

Українцям роздадуть гроші на честь великого свята: хтось отримає кругленьку суму