Ще трохи і у дачників почнеться сезон садової полуниці - підготовка йде повним ходом, проте багато українців побоюються, що урожай погниє. Ще б, з нашою мінливою погодою рідко коли на полуницю буває вдалий рік і ягоди не вражає сіра гнилизна, якаутворюється через хвороби і великої кількості вологи. Захистити полуницю від зіткнення із землею допоможе "народний" спосіб.

Є, наприклад, агротехнічні прийоми, які допоможуть садівникам зберегти урожай. Так, на грядках з полуницею не повинно бути бур'янів, посадки не мають бути загущені, під рослини можна підстилати якийсь матеріал або солому, щоб ягоди не лежали на землі.

Ще один дуже хороший прийом - підставляти під кущі полуниці підпори, які зараз продаються, а деякі роблять їх самі. Підняти стебла важливо, тому що усі збудники хвороб розташовані на землі.

Інколи для підтримування ягід використовують металеві кільця з дроту. Проте, такий метод трудомісткий, адже вам потрібно створити багато кілец, на що піде багато часу і сил.

А ось капронові колготки — це більш простий і не менш ефективний спосіб боротися із гниттям ягід полуниці.

Все, що вам потрібно зробити, це взяти кілька старих капронових колготок (можна з дірками та "стрілками"), нарізати з них "кільця" та закріпити ними кожен кущик.

Зверніть увагу, розміщувати ягоди у кільці необхідно таким чином, щоб вони не торкалися землі.

Читайте також: