Вирощування розсади часто супроводжується певними труднощами, серед яких одна з найпоширеніших — це її витягування. Причин цьому може бути кілька, зокрема неправильний догляд.

Серед головних факторів — нестача світла, непідходяща температура ґрунту та повітря, що можуть негативно впливати на здоров'я молодих рослин.

Для того, щоб ваша розсада росла міцною і здоровою, важливо забезпечити їй достатньо світла. Розміщуйте горщики з розсадою в оптимальному місці та використовуйте додаткове освітлення, наприклад, лампи, які можна розташувати на сітчастих стелажах.

висадка розсади
висадка розсади

Температурний режим також відіграє ключову роль у вирощуванні здорової розсади. Наприклад, для перцю ідеальною є температура ґрунту близько 20 градусів Цельсія, а повітря має бути трохи теплішим вдень (20-25 градусів) і прохолоднішим вночі (15-20 градусів).

Помідорам після з'явлення сходів потрібно трохи менше тепла. Вдень оптимальна температура повітря — близько 22 градусів, вночі — близько 16 градусів.

Огірки особливо вразливі до різких перепадів температур протягом доби. Денна температура повітря для них має бути в межах 20-23 градусів, нічна — близько 18 градусів.

висадка розсади
висадка розсади

Для контролю температури в приміщенні, де вирощується розсада, можна застосувати прості методи. Ізолюйте місце вирощування від джерел тепла та забезпечуйте регулярне провітрювання, але так, щоб холодне повітря не діставалося до рослин.

У випадку, коли помідори все ж витягнулися, не варто впадати у відчай. Просто додайте до горщиків трохи більше ґрунту та підгорніть рослини, залишивши відкритими лише 1 см верхівки сіянців. Це допоможе їм зміцніти та краще розвиватися.