Усі садівники знають, що смачна, корисна та солодка ягода малини порадує великою наявністю лише за певних умов. Так, щоб щорічно отримувати хороший урожай, необхідно забезпечити оптимальні умови для зростання, а також виконувати рекомендації щодо догляду за цим чагарником. Крім того, малині для рясного врожаю та нормального розвитку необхідні добрі сусіди.

І справді, якщо не знати, про те, з ким дружить малина, то можна посадити культури, які негативно впливатимуть на її зростання та розвиток.

Залежно від цього параметра всі рослини можна розділити на три групи:

  • нейтральні;
  • гнітючі;
  • позитивні.

Рекомендуємо ознайомитися з рослинами, які категорично не можна висаджувати поряд із чагарником малини.

По-перше, виноград. Він забиратиме з ґрунту всі поживні речовини. Більш того, при тривалому сусідстві виноград може призвести навіть до загибелі чагарника малини.

Посаджена поряд із малиною вишня теж негативно впливає на посадку чагарника. Це позначається зниження врожайності культури. Крім того, малина стає під ударом личинок хрущів, які відкладають потомство на гілках вишні.

По-друге, петрушка та редис. Не лише негативно впливають на ріст малини, а й погіршують її смак.

По-третє, сильне пригнічує на малину надають обліпиха, жасмин, бузина і хоста.

Крім того, не рекомендується садити малину поруч із полуницею, суницею та голубикою. Причина проста: їхнє коріння знаходиться в землі на тій же глибині, що й у малини, тобто, вони починають боротися один з одним за вологу і мікроелементи. Також ці культури можуть заражати одна одну хворобами та шкідниками.

Читайте також:

Ви здивуєтеся: що потрібно посадити поряд з редискою, щоб вона виросла хрусткою та великою

Коли і як садити цибулю навесні: головні секрети та хитрощі королівського врожаю

Дрібна чи велика: яку картоплю треба вибрати для посадки, щоб урожай здивував навіть сусідів