У квітні відбудеться перерахунок пенсій для пенсіонерів. Однак це не торкнеться тих, хто отримує виплати за вислугу років і не досяг віку, що дозволяє вийти на заслужений відпочинок.

Деяким українцям проведуть перерахунок пенсій заднім чином. В результаті громадяни зможуть отримати збільшені виплати та доплату за два місяці у червні. Про це повідомили у Пенсійному фонді.

У квітні перерахують виплати працюючим пенсіонерам, які придбали ще 24 місяці страхового стажу станом на 1 березня, або ті, які відпрацювали менше, проте після попереднього перерахунку минуло два роки.

У ПФУ зазначили, що перерахунок здійснюватиметься з урахуванням нового стажу, проте пенсія може обчислюватись із того заробітку, з якого вона обчислювалася при призначенні чи попередньому перерахунку. Тоді як показник середнього доходу не змінюватиметься.

Незважаючи на те, що дата проведення перерахунку 1 квітня, його буде проведено після того, як надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за І квартал цього року до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Зокрема, термін подання звітів – до 10 травня. Таким чином з червня пенсіонери отримають збільшену пенсію та доплату за попередні два місяці.

У Пенсійному фонді додали, що працюючим пенсіонерам, які отримують виплати за вислугу років, перерахунок проведуть, якщо вони вже досягли пенсійного віку.

Нагадаємо, ось і все: з квітня пенсії не буде – чому і кого це торкнулося

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам дали лише 10 днів: якщо не зробити, то частину пенсії буде втрачено

Як повідомляли «Українці», вашому врожаю редиски всі заздрять: як виростити її солодкою, красивою та здоровою