Мурахи та попелиці в саду є однією з найбільших проблем для кожного садівника. Ще б пак, якщо мурахи утворюють гнізда під кореневою системою плодових культур, забираючи грунт, то в результаті коренева система оголюється і рослини можуть загинути.

Так, у саду найчастіше можна зустріти червоних (вони ж руді) або чорних мурах. Обидва види харчуються солодким соком дерев і плодів, падючою попелиці, іншими комахами. Невеликі сім'ї мурах не небезпечні для дерев, проте велика колонія, що швидко розплодилася, може занапастити весь урожай, спровокувати висихання і загибель рослин.

На присутність мурах на деревах вказують сухе скручене листя і болючі молоді пагони. Крім того, на стиглих плодах можна виявити прогризені мурахами ходи, через які фрукти та ягоди швидко гниють, падають з гілок.

Є, щоправда, дуже простий дідівський метод захисту дерев від мурах, який дозволяє уникнути використання хімікатів і є абсолютно безпечним для дерев.

Щоб оцінити ефективність цього способу на практиці, вам знадобиться старе садове колесо.

Спочатку розріжте колесо на дві частини, після чого розмістіть половинки навколо яблуні.

Тепер зробіть невелике заглиблення землі під деревом і помістіть туди частини колеса.

Після цього заклейте розріз на колесі за допомогою суперклею та наповніть його водою.

Так як мурахи не можуть плавати, подібна перешкода не дозволить їм дістатися яблуні.

Нагадаємо, помідори виростуть під півкіло кожен: названо секретний сорт, який вразить м'ясистістю та смаком

Раніше «Українці» писали, як легко позбутися надокучливих бур'янів на городі: дешево, доступно та під силу кожному

Як повідомляли «Українці», популярна продукція в Україні перетворилася на "скарб": від космічних цін очі будуть квадратними.