Ось і прийшов квітень, а значить настав час городів. У вас ще є шанс зробити деяку розсаду.

Які жу культури можна посадити прямо зараз, щоб вони швидко зійшли? Ми з радістю розповімо.

Посадка картоплі, кадр з відео
Посадка картоплі, кадр з відео

План посадки овочів на розсаду у квітні

Огірки

Огірки - одна з найпопулярніших культур для вирощування через розсаду. Весь квітень підходить для сівби цього овочу. Щоб забезпечити хорошу схожість насіння, їх рекомендується замочувати попередньо в сольовому розчині. Потім насіння повинне проклюнутися на вологій тканині, після чого його потрібно посадити на глибину 4 см і покрити спандбондом для збереження вологи та тепла.

Помідори

Помідори також добре ростуть через розсаду. Час посіву залежить від сорту, але зазвичай це відбувається у квітні. Посівний матеріал помідорів не вимагає попередньої обробки, його достатньо посадити на глибину 1 см та покрити плівкою для створення парникових умов. Розсаді помідорів необхідно забезпечити 12 годин світла за добу, що часто досягається за допомогою фітоламп.

Капуста

Капуста – ще один овоч, який вирощують через розсаду. Перед посівом насіння рекомендується проростити, потім сіяти у зволожений грунт і перенести горщики з розсадою в прохолодне приміщення після появи сходів, щоб запобігти її витягуванню.

Перець

Перець зазвичай сіють у березні, але його також можна посіяти на розсаду та у квітні. При цьому слід пам'ятати, що перець не любить пересадок, тому для посіву краще використовувати одноразові стаканчики і забезпечити достатнє освітлення і тепло.

Баклажани

Баклажани також можна виростити через розсаду, починаючи з квітня. Їх рекомендується вирощувати в горщиках, уникаючи перезволоження ґрунту та забезпечуючи достатнє освітлення.

Кабачки та патисони

Кабачки та патисони зазвичай відразу сіють у відкритий ґрунт, але якщо бажаєте ранній урожай, їх також можна виростити через розсаду в торф'яних горщиках.

Урожай кабачків
Урожай кабачків

Які квіти посадити на розсаду у квітні

Крім овочів, квітень пропонує чудову можливість почати вирощувати квіти через розсаду. У цей час можна посадити безліч однорічних квітів, включаючи айстри, жоржини, чорнобривці, петунії, дельфініуми, маргаритки та дзвіночки. Слід приділити увагу правильному догляду за розсадою, тому що від цього залежить майбутній успіх та краса саду.

Нагадаємо, що покладіть це в кожну лунку при посадці картоплі та бульби будуть величезними: 2 добрива на всі віки.

Раніше ми повідомляли, що весь льох буде в банках із компотом: як правильно обрізати смородину, щоб гілки гнулися від ягід.