Картопля - один із найулюбленіших коренеплодів українців і часто на городах вирощують саме її. Зараз стартував новий сезон городників, тому розкриваємо деякі секрети хорошого врожаю.

Що ж потрібно покласти в лунку, щоб бульби картоплі були величезними? Насправді все досить просто.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Родючий, пухкий ґрунт із легкою структурою та слабокислою реакцією — ідеальне місце для вирощування картоплі. Дотримання правил сівозміни також залишається базовим правилом — картопля не висаджуємо на тій самій ділянці два сезони поспіль. Негласна заборона і на посадку на ділянку після перцю, помідорів та баклажанів. Існує кілька перевірених підживлень, які додаються під час посадки картоплі в лунку для забезпечення рясного врожаю.

Осінні місяці - ідеальний час для підготовки городу до посадки коренеплодів, вважають досвідчені дачники. Скопування землі на глибину в багнет лопати, видалення бур'янів, розкидання коржів гною та їх присипка піском — важливі етапи підготовки. Якщо наприкінці сезону не вдалося внести добрива, підгодовуємо картоплю під час посадки.

Щедрий урожай картоплі
Щедрий урожай картоплі

Цікавий факт: свіжу органіку рекомендується використовувати тільки восени, у той час як навесні краще використовувати перепрілий гній. На кожен квадратний метр ділянки слід внести 8-10 кг добрив для забезпечення живильного середовища для рослин.

Крім цього, рекомендується розпушити ґрунт на глибину 10-12 см та розрівняти його граблями для створення оптимальних умов для коренеплодів. Підготовка городу восени - запорука успішного врожаю та радості від побачених результатів наступного сезону.

Добриво на основі гною

Ці натуральні добрива сприятливо впливають на ґрунт та рослини, підвищуючи її родючість.

Для приготування добрива беруть кінський гній, послід домашній гусей, курей або качок, також підходить гній кроликів. Потрібно заповнити сто літрову бочку на 65% гною, залити водою, закрити горловину плівкою. Залишаємо на сонці приблизно на два тижні для бродіння. Протягом терміну дозрівання майбутнього добрива, перемішуємо один раз або два на день. Через 14 днів додати до бочки деревну золу (не можна використовувати золу від спалення деревини хвойних порід). Одного кілограма золи буде достатньо. Таке підживлення дозволить покращити врожай картоплі.

Під час висадки бульб, у кожну лунку наливаємо по одному літру розчину ковшком. Також можна використовувати пташиний послід, розведений у воді, для підживлення коренеплодів. Ці народні методи добрива допоможуть вам отримати рясний урожай картоплі без використання хімії.

Добриво, кадр із відео
Добриво, кадр із відео

Трав'яне добриво

Замість турбуватися про пошук відповідних екскрементів, дачники можуть звернутися до простого та ефективного методу використання скошеної трави.

Найпотужнішим добривом вважається настій кропиви, але якщо вона не росте поблизу вашої ділянки, можна використовувати будь-які бур'яни. Використовувати лише зелену частину, без коріння. Зібравши рослини в бочку, також на 2/3 і додавши 30 г сечовини, можна створити поживне добриво, яке стане оптимальним рішенням для картопляних лунок. Наполягаємо також не менше двох тижнів, не забуваємо перемішувати.

Трав'яний настій ставимо у темне місце.

Важливо пам'ятати, що процес вимагає ретельного контролю за навколишніми умовами, бо навіть невелике потрапляння сонячних променів може стати на заваді всім зусиллям. Після двох тижнів трав'яний настій готовий до використання, його можна легко додавати в кожну лунку з картоплею, забезпечуючи рослинам необхідні поживні речовини для здорового росту і багатого врожаю.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Нагадаємо, що весь льох буде в банках із компотом: як правильно обрізати смородину, щоб гілки гнулися від ягід.

Раніше ми повідомляли, що грядки будуть пухкими та чорними: як покращити чорнозем на городі в селі чи на дачі.