Українці не раз чули про хитрощі ТЦК, завдяки яким вони збирають військовозобов'язаним по Україні. Звичайно, це часто не зовсім законні способи.

Зараз українцям розповіли, чи має право поліція везти військовозобов'язаних до ТЦК і в яких випадках це можливо.

Поліція на місці вбивства, фото: Нацполіція
Поліція на місці вбивства, фото: Нацполіція

Начальник Департаменту превентивної діяльності НПУ підполковник Максим Ахрамєєв розповів, як поліція доставляє до центрів комплектування людей, яких розшукують ТЦК. Про це він повідомив в ефірі "Радіо Свобода".

Так, в Україні триває загальна мобілізація та військовий стан. При отриманні повістки громадяни України зобов'язані дотримуватись певних норм і правил, передбачених законодавством. Проте не всі йдуть, уникаючи військкоматів і подальшого призову.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

За словами Максима Ахрамєєва, підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до ТЦК та СП, вже після цього на цих громадян складаються адміністративні протоколи.

"Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення направляється до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію в єдиний облік інформаційної підсистеми Нацполіції та починають перевірку. Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчої ТЦК і з'ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу у повноваженого офіцера ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП" , - пояснив він.

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

При цьому Ахрамєєв наголосив, що підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи. Вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неявки на порядку денному.

За словами офіцера, якщо людина, щодо якої винесена ухвала, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. А якщо ні, то йому загрожує накладення адміністративного штрафу.

Нагадаємо, що "білий квиток" скасовується: тепер повістки будуть вручати навіть тим, хто був від цього застрахований.

Раніше ми повідомляли, що мобілізують уже у квітні: названо українців, які насамперед отримають повістки.