Весна — час, коли садівники присвячують особливу увагу підживленню своїх зелених вихованців. Серед усіх культур особливу турботу потребують багаторічні та плодові рослини. Після зимового періоду вони потребують відновлення та забезпечення необхідними для здорового росту поживними речовинами.

1. Початок підживлення

Розпочинати внесення добрив до ґрунту слід, коли стійка температура повітря досягне позначки в 10 градусів Цельсія. Зарано підживлювати смородину не варто, адже в холодному ґрунті коріння рослин не зможе ефективно засвоювати поживні речовини. Перед внесенням добрив необхідно акуратно розпушити ґрунт навколо кущів.

2. Перша підгодівля

На цьому етапі рекомендовано використовувати нітроамофоску, розрахунок якої складає приблизно 10 грамів на кущ. Як альтернативу можна застосувати сечовину або аміачну селітру, розвівши 1 столову ложку добрива в літрі води. Такого розчину буде достатньо для одного куща смородини.

3. Друга підгодівля

На етапі цвітіння смородини важливо внести фосфорно-калійні добрива. Для цього можна використати сульфат калію, розвівши 10 грамів добрива в літрі води. Обсяг підгодівлі призначений для одного куща.

Смородина
Смородина

4. Підгодівля після збору врожаю

Завершальний етап підживлення включає внесення органічних добрив, таких як попіл, гній, перегній або курячий послід, які рекомендовано використовувати у вигляді настою.

Пам’ятайте, що правильне підживлення — ключ до здоров’я та пишного цвітіння вашої смородини. Дотримуючись цих простих правил, ви забезпечите своїм рослинам усе необхідне для активного росту та рясного врожаю.