Мурахи на садовій ділянці давно перестали бути чимось милим та привабливим. Ще б пак, це в лісі вони незамінні трудівники, а от садові види мурах, разом з попелицею, створюють садівникам безліч неприємностей.

І правда, з одного боку, мурахи очищають сад і городню частину ділянки, тому що вони швидко розправляються з деревними залишками, органічним сміттям, розтягують шматочки органіки по саду і заглиблюють по ходах мурашника в ґрунт, перетворюючи їх на гумус. Але коли мурахи починають підкопувати кущі, а також підгризати квіти та ягоди – тоді настав час їх позбуватися.

Так, найбільш екологічно чистий та безпечний спосіб – це виганяти мурах за допомогою часнику.

Подрібніть 1-2 зубчики часнику, дайте настоятися в 1 літрі теплої води, а потім полийте цим настоєм мурашник. Незабаром колонія спорожніє.

Хороший результат дає також обробка мурашників окропом. Так, досвідчені садівники рекомендують глибоко проливати місце мурашника 3-5 разів на день. Правда, в цьому випадку є ризик нашкодити ґрунтовій мікрофлорі, а заразом корінням культурних рослин.

Наступна порада - це посипати сіллю мурашник, що також не піде на користь родючому шару грунту.

Крім того, можна приготувати мильно-оцтовий розчин. Для цього у відрі води розчиняють шматок господарського мила та 1 л оцту. Потім мурашник розкопують, роблять глибокі проколи довгим штирем та заливають розчин. Правда, робити це можна не часто, тому що це може дуже сильно змінити кислотність грунту.

Читайте також:

Як позбутися жучків у крупах: секрет, який вам точно допоможе

Що потрібно посадити поряд із часником, щоб він виріс великим: секрети старого городника

Здорова та плідна розсада гарантована: лише одна ложка зробить ваш город неземним