Ні для кого не секрет, що навіть після досягнення пенсійного віку українці йти на заслужений відпочинок не поспішають. Ще б пак, на сьогоднішній день розміри пенсій залишаються на низькому рівні. Так, зараз розмір середньої пенсії в Україні становить 5717 грн., при цьому більше половини пенсіонерів – 51% – одержують виплати менше ніж 4 тис. грн. Ось і доводиться багатьом працювати навіть у поважному віці.

Стало відомо, що через роботу частина пенсіонерів може не отримувати частину своєї пенсійної виплати. Щоб цього уникнути, потрібно своєчасно звернутись до ПФУ.

Так, якщо пенсіонер працює або розпочав підприємницьку діяльність, він має сповістити про це Пенсійний фонд (ПФУ) протягом 10 днів, щоб ті врахували цей факт при розрахунку загального розміру пенсії.

Це передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Звернутися з відповідною заявою до Пенсійного фонду можна як онлайн, так і офлайн. Тобто відвідати безпосередньо у відділення ПФУ або скористатися особистим кабінетом у веб-порталі , використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Якщо ж пенсіонер не встигне повідомити ПФУ, після перевірки він буде змушений повернути частину виплати до бюджету. Справа в тому, що працюючі пенсіонери не мають права на частину доплат.

Якщо пенсіонер не сповістить Пенсійний фонд про своє працевлаштування або початок підприємницької діяльності, інформацію про це все одно виявлять працівники фонду під час перевірки даних у державних реєстрах загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також серед юридичних та фізичних осіб-підприємців. У разі виявлення порушень пенсіонеру доведеться повернути виплачені пенсійні кошти. Якщо він відмовиться це зробити, Пенсійний фонд може вирішити утримати до 20% переплат наступних пенсійних виплат.

Кому ще доведеться повернути частину пенсій

Щороку у межах перевірки (верифікації) частина пенсіонерів залишається без виплат. Наприклад, якщо виявиться, що пенсіонер надовго їхав за кордон, приховував додатковий дохід або фальсифікував документи, то він може втратити право на отримання пенсії відповідно до закону про "Обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування".

Причини, через які можуть забрати пенсію: помилка у прізвищі:

  • отримання виплат за фальшивими документами;
  • проживання за кордоном на певний період;
  • неотримання виплат протягом 6 місяців;
  • зміна місця проживання як переселенця.

Тому, якщо ви влаштувалися на роботу, змінили місце проживання або проживаєте за кордоном, певний період обов'язково повідомте про це ПФУ, щоб потім не довелося віддавати частину пенсії державі.

Нагадаємо, пощастить не всім: пенсії зростуть уже у квітні – кому і на скільки підвищать головні виплати

Раніше «Українці» писали, чому індексація пенсій торкнулася не кожного пенсіонера: у ПФУ дали важливі роз'яснення

Як повідомляли «Українці», які виплати належать українцям з другою групою інвалідності: це потрібно знати