Прихід весни означає не тільки настання тепла та спів пташок, а також старт робіт у саду та городі.

Звичайно, з усіма підготовками не потрібно забувати і про плодові дерева. Давайте дізнаємося, що треба зробити з вишнею для того, щоб вона продовжувала радувати нас урожаєм.

Сад, обрізка дерев, кадр з відео
Сад, обрізка дерев, кадр з відео

Давайте розглянемо основні аспекти обрізки вишні навесні та поділимося порадами досвідчених садівників.

Вишню рекомендується обрізати щорічно, що допомагає підтримувати здоров'я дерева, формувати правильну крону та забезпечувати добрий урожай. Весняна обрізка відіграє ключову роль у видаленні хворих, пошкоджених та надмірно густих гілок, забезпечуючи краще освітлення та вентиляцію крони, а також запобігаючи розвитку хвороб та комах-шкідників.

Обрізка вишні потребує певних навичок та знань. Досвідчені садівники рекомендують дотримуватися наступних кроків:

Ярусна обрізка . Почніть з видалення порослі на стовбурі нижче 80 см від землі, щоб сформувати перший ярус крони. Потім обріжте хворі, пошкоджені та підмерзлі гілки. Наступним кроком є ​​видалення гілок між ярусами, залишаючи певну відстань між ними для кращого освітлення. Не забудьте вкоротити приріст, що утворився протягом року, щоб підтримати баланс між зростанням і плодоношенням.

Сад, обрізка дерев, кадр з відео
Сад, обрізка дерев, кадр з відео

Час обрізки . Найкращий час для обрізки вишні — до початку активного зростання, коли нирки прокинулися, але ще не почали розпускатися. Це допомагає уникнути надмірного послаблення дерева.

Пересадка вишні . Якщо планується пересадка вишні навесні, це слід робити до початку руху соку. Березень - ідеальний час для пересадки, оскільки дерево ще "спить", що забезпечує йому достатньо часу на вкорінення.

Дотримуючись цих порад досвідчених садівників, ви зможете забезпечити здорове зростання і багатий урожай вашої вишні в поточному сезоні та в наступні роки.

Нагадаємо, що вашому врожаю картоплі заздрити все: що покласти в кожну лунку перед посадкою.

Раніше ми повідомляли, що врожай баклажанів вас потішить: де їх потрібно посадити і про які секрети ви не знали.