Ціна на курячі яйця в Україні цього тижня знизилася, що стало помітним зрушенням, порівняно з попередніми тижнями. Всього кілька тижнів тому десяток яєць коштував на 10 гривень дорожче за нинішні, повідомляє «gazeta», посилаючись на «glavcom.ua».

Експерти пов'язують таке зниження із скороченням споживання яєць українцями та збільшенням пропозиції з боку приватних домогосподарств. Це суперечить звичайній тенденції, коли ціни на яйця мають тенденцію зростати перед Великоднем.

Проте нинішній рік є винятком із цієї закономірності. Наразі десяток яєць можна купити в українських супермаркетах за 26-30 гривень.

Ціни на яйця в Україні
Ціни на яйця в Україні

Крім цього, дані Союзу птахівників вказують на значне зниження внутрішнього споживання яєць, яке оцінюється приблизно 1 мільярд шт на рік.

Олег Пензін, голова Економічного дискусійного клубу, прогнозує, що ціни на яйця не різко зростатимуть у найближчому майбутньому. Продавці навряд чи підвищуватимуть ціни, особливо напередодні травневого православного Великодня з огляду на сезонне збільшення пропозиції з боку приватних домогосподарств.

Нагадаємо, ідеальна страва під час Великого посту: рецепт королівського гречаного супу з рибними фрикадельками

Раніше «Українці» писали, ваші кури нестимуться, як ніколи: просто додайте в корм це сміття

Як повідомляли «Українці», які дерева і коли садити навесні: буде рясно врожай фруктів – докладне керівництво