Пенсіонерам, які продовжують працювати, важливо своєчасно інформувати Пенсійний фонд про свій статус зайнятості, щоб уникнути можливої ​​втрати пенсійних виплат.

Як пише «24tv», українські пенсіонери, які починають працювати чи займатися підприємницькою діяльністю після виходу на пенсію, мають поінформувати ПФУ протягом 10 днів з моменту початку роботи.

Важливо відзначити, що повідомити можна онлайн через веб-портал Пенсійного фонду, так і офлайн, особисто відвідавши відділення ПФУ.

Якщо пенсіонер не повідомить Пенсійний фонд про своє працевлаштування, частина його пенсійної виплати може бути автоматично утримана.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Також якщо виявиться, що пенсіонер не повідомив свого статусу зайнятості, від нього можуть вимагати повернути отримані надлишкові пенсійні кошти. Якщо вони відмовляться зробити це добровільно, то сума може бути утримана з майбутніх пенсійних виплат.

Так, щоб уникнути будь-яких фінансових наслідків та забезпечити безперервне отримання повних пенсій, пенсіонери повинні заздалегідь повідомляти Пенсійний фонд про будь-яку трудову чи ділову діяльність, яку вони здійснюють після виходу на пенсію.

Нагадаємо, чому індексація пенсій зачепила далеко не кожного пенсіонера: у ПФУ дали важливі роз'яснення

Раніше «Українці» писали, будьте готові: скільки доведеться платити за газ, світло та воду з 1 квітня

Як повідомляли «Українці», пенсіонери більше не побачать і так копійчаних надбавок: кому дуже не пощастило