Українці мають змогу оформити субсидію не лише на власне житло, а й на орендне. Так, Пенсійний фонд встановлює дві умови отримання знижки на оплату комунальних послуг.

Субсидія надається особам, які не можуть дозволити собі повністю сплатити комунальні послуги через недостатній доход. Його одержують власники нерухомості, чиї платежі за житлово-комунальні послуги перевищують 15% сукупного доходу сім'ї.

Також заявники мають бути зареєстровані за місцем проживання. Для орендарів право на участь поширюється:

Фізичні особи, які проживають у будинку за договором оренди чи рішенням суду, навіть якщо він не зареєстрований або будинок ще офіційно не зданий в експлуатацію.

Переміщені особи, які мешкають у будинку без договору оренди.

оформлення субсидії, надання адміністративних послуг
оформлення субсидії, надання адміністративних послуг

Важливо зазначити, що заявники повинні надати відповідні документи, що підтверджують факт їхнього фактичного проживання за вказаною адресою.

Одночасне подання заявок на субсидію на кілька місць проживання (фактичне, зареєстроване та задеклароване) не допускається.

Студенти, які мешкають у гуртожитках, не мають права на отримання субсидії, якщо вони зареєстровані за місцем проживання батьків.

Також недієздатні громадяни або неповнолітні українці без опіки, зареєстровані у житлі, можуть подати заяву на отримання субсидії від опікуна чи піклувальника з урахуванням своїх соціальних виплат, без зарахування цих пільг до загального доходу сім'ї при оформленні заяви на отримання субсидії.

Нагадаємо, лишилося кілька днів: українців попередили про проблеми з лічильниками

Раніше «Українці» писали, скільки доведеться платити за газ із квітня: чи зміняться суми у платіжках

Як повідомляли «Українці», спадок доведеться оформлювати за новими правилами: що потрібно знати кожному українцю