Ніхто не заперечуватиме, що мешканців сіл і дач ще дуже довго потрібно буде відучувати від спалювання сухої трави навесні. Більшість упевнена, що так вони готуються до весняних польових робіт і "наводять лад" на полях - просто спалюючи сміття та бур'яни без необхідності кудись їх виносити. От тільки відкрита площа горіння та сильний вітер можуть призвести до того, що навіть невелике багаття може перетворитися на неконтрольовану пожежу, тому держава й установила за такі дії жорстке покарання.

В Україні з настанням весни частішають випадки спалювання торішнього сухого листя та трави . Робити це й так заборонено, а за умов воєнного стану такі порушення можуть бути розцінені як диверсія. У деяких випадках штрафи за підпал листя можуть перевищити 100 тис. грн .

Про правила нагадали у Київській міській державній адміністрації ( КМДА ). "За порушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. В умовах військового стану підпали також можуть трактуватися як диверсії", – йдеться у повідомленні.

Загалом спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн . Штраф для посадових осіб становить 15-21 тис. грн . Однак цифри можуть збільшитись, якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду.

Найбільші штрафи – 90-150 тис. грн – виписують за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці. Якщо під час пожежі загинули люди, можна отримати до 2-5 років позбавлення волі .

Спалювати листя, траву та іншу рослинність заборонено, оскільки при активному горінні рослинних залишків разом із димом у повітря виділяється отруйна суміш . До її складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали, бензпірен тощо.

Крім того, земляний покрив , на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Спалювання рослинності призводить до забруднення ґрунтів, повітря та води, а також може призвести до займання в лісових зонах.

Читайте також:

Тепер не дивуйтесь: автомобілістів попередили про нові номери для машин

Рибалка під забороною: українців уже попередили про серйозні проблеми

За неявку в ТЦК на порядку денному будуть проблеми з поліцією: що задумали військкомати