Боротьба з капустянкою на вашому городі не обов'язково має передбачати використання хімічних засобів. Існують природні способи, що дозволяють захистити ваші посіви від цього шкідника, зберігаючи при цьому довкілля.

Один із таких методів — це використання звичайної пластикової пляшки. Наповніть півлітрову пляшку пивом, залишивши при цьому приблизно 100 мл вільного простору. Закопайте її на кут 45 градусів так, щоб вона була стабільною і вкритою зверху. Ця пастка працюватиме як магніт для капустянки, але пам'ятайте, що ґрунт довкола повинен залишатися вологим.

Ще один ефективний спосіб — використання яєчної шкаралупи. Подрібніть її, змішайте з олією та обробіть отриманою сумішшю землю навколо посівів та розсади. Це не лише відлякає капустянку, а й збагатить ґрунт корисними мікроелементами.

капустянка
капустянка

Не менш корисним буде розміщення на ділянці гілок хвойних дерев, висаджування календули, чорнобривців і хризантем. Ці рослини не тільки прикрасять ваш город, але й відлякають шкідників.

Також можна спробувати встромити в землю гілки вільхи або осики. Закопайте їх на глибину близько 30 см — це створить для капустянки неприємні умови.

Використання цих простих, але ефективних методів допоможе вам захистити ваші рослини від капустянки, зберігаючи при цьому гармонію з природою та здоров'я вашого городу.