Картопля є однією з найголовніших сільськогосподарських культур в Україні, яку саджають усі дачники. Однак, щоб цей овоч дав рекордний і здоровий урожай, досвідчені дачники знають деякі хитрощі. Дійсно, з куща в середньому можна отримувати приблизно 15 картоплин масою від 70 до 135 грамів.

І справді, врожайність картоплі залежить від багатьох чинників - від ґрунту, способу посадки, обраного сорту, технологій вирощування, добрива землі, ефективної боротьби зі шкідниками та хворобами і навіть місячного календаря.

Так, ґрунт для посадки картоплі має прогрітися мінімум до +7°. Для цього температура вдень повинна становити не менше +10-12°, а вночі +5° і вище. Коли таких умов буде дотримуватися мінімум протягом тижня — можна починати садити картоплю.

Ранню картоплю зазвичай можна садити наприкінці квітня або на початку травня. Дозріває вона приблизно до початку чи середини липня. А ось середньостиглу картоплю рекомендується садити в середині та другій половині травня, а збирати врожай – у серпні.

До речі, нахили та низини використовувати для вирощування картоплі не рекомендується, оскільки в цих місцях часто накопичується зайва волога. Також не варто садити картоплю на перезволоженій землі. Грунт бажано застосовувати за консистенцією повітряну та пухку, а за якістю – родючу та поживну.

До речі, використання скошеної трави, бур'янів як мульча приваблює дощових хробаків для розпушування ґрунту.

Для отримання гарного врожаю картоплі висаджувати бульби необхідно на відкритій ділянці, що добре освітлена. У тіні дерев або якихось будов кущі картоплі розвиватимуться повільніше, а врожай виявиться невисоким. Причому самі бульби будуть дрібними.

А ще агрономи радять використовувати елітний насіннєвий матеріал, оскільки домашні сорти, що вирощуються, вироджуються.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Ще одним секретом отримання щедрого врожаю картоплі є тімулюючі надрізи. Це поперечний надріз, придатний для великих бульб, що надрізаються перпендикулярно до осі, і кільцевий надріз. Останній застосовується на дрібних бульбах. Надрізи зазвичай збільшують урожайність картоплі на 12-15%.

Також важливо пам'ятати, що без таких мікроелементів, як марганець, бір, цинк та селен бульби картоплі не наберуть ні величини, ні смаку.

Так, годувати грядки потрібно тричі за сезон:

  1. під час активної вегетації (кінець травня чи початок червня) – азотними сумішами;
  2. у період розвитку бутонів - деревною золою або сульфатом калію;
  3. на початку цвітіння - суперфосфатом або іншими фосфорними сумішами.
Ще один секрет для вирощування рекордних урожаїв картоплі полягає в тому, щоб за 2-3 тижні після цвітіння картоплі потрібно ламати стебла на висоті 10-15 см від землі. Це дозволяє поживним речовинам не йти у великому обсязі на розвиток листя та бадилля, а живити кореневу систему.

Читайте також:

Заздритиме все село: названо найкращий сорт ранньої картоплі, яка виростає розміром з кулак

Не тільки в борщ: рецепт шикарного салату з куркою, помідорами та першим щавлем

Вам не вистачить мішків для врожаю: коли потрібно висаджувати картоплю, щоб вона виросла великою та крохмалистою