До травня в Україні триває режим воєнного стану та загальної мобілізації. Перед Новим роком Володимир Зеленський повідомляв про необхідність мобілізації 500 тисяч українців.

Цю цифру їм, за його словами, назвали військові. Однак зараз з'ясувалося, що ЗСУ не потребують такої кількості мобілізованих. Про це повідомив новий Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для Укрінформу .

Олександр Сирський, кадр з відео
Олександр Сирський, кадр з відео

"Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що в нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізовані, а й про добровольців", - сказав генерал.

Він підкреслив, що українські військові фізично та психологічно виснажені і, відповідно, потребують відпочинку та лікування. Як приклад, він навів 110 бригаду, яка вела оборону на Авдіївському напрямку з початку повномасштабного вторгнення.

"Зараз ми переглядаємо чисельність деяких підрозділів, які не брали участь у бойових діях, на основі аудиту їхньої діяльності. Це дозволило нам звільнити тисячі військовослужбовців та направити їх у бойові частини. Однак, при цьому, необхідно утримуватись від крайнощів", ​​- зазначив Сирський.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Головком нагадав, що у всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі в бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це стосується системи постачання військ продовольством та боєприпасами, ремонтних підрозділів, медичних установ та інших. Сирський зазначив, що мобілізовані українці, які не мають військового досвіду, спочатку проходять навчання у військових навчальних частинах та центрах.

Нагадаємо, що мобілізують уже у квітні: названо українців, які насамперед отримають повістки.

Раніше ми повідомляли, що за неявку в ТЦК на порядку денному будуть проблеми з поліцією: що задумали військкомати.