У ніч на 29 березня Україна знову зазнала масованої, комплексної атаки з боку Росії.

Удар припав на енергетичний сектор. Про це розповів Володимир Зеленський. Президент заявив, що цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС.

Що заявили

"Країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи в Херсонській області. Але тепер під загрозою не тільки Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні", - сказав президент.

Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua
Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua

Звичайно, такі атаки не проходять безслідно для енергетики. Більше того, у співробітників енергетичної галузі з'явилося важливе прохання до всіх українців.

У Міністерстві енергетики України звернулися до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних та приватних підприємств, компаній, представників ЗМІ, експертів, а також простих українців через удари по енергетиці. Про це повідомила прес-служба Міненергетики у Фейсбук.

Так, у міністерстві закликали не розповсюджувати важливу інформацію про стан енергетичної системи на тлі масованих атак Росії.

Треба бути уважними

Зокрема, через активізацію обстрілів українців просять:

  • не озвучувати публічно (в ефірах телеканалів та радіоефірах, у ЗМІ, соцмережах) докладну інформацію про наслідки ударів;
  • не називати конкретних об'єктів попадань;
  • не надавати деталі про конкретні об'єкти та прив'язки до місцевості, куди було або не було попадання;
  • не уточнювати кількість влучень та місця влучень;
  • не надавати інформацію у конкретних цифрах та показниках - про відключення, дефіцит електроенергії тощо.

У Міненерго також наголосили, що розголошення такої інформації є дуже великою загрозою, адже ворожа розвідка активно працює за відкритими джерелами інформації.

Нагадаємо, що українці можуть залишитися без світла: у YASNO зробили важливу заяву.

Раніше ми повідомляли, що до відключень світла приготуватися: в Україні можуть запровадити графіки, яких ми всі боялися взимку.