Щоб ваші кущі лохини радували вас щедрим урожаєм, важливо не лише з любов'ю доглядати за ними, а й дотримуватись певних правил обрізки. Ця процедура не тільки допомагає формувати кущі, але й сприяє здоровому росту та рясному плодоношенню.

Почнемо з того, що обрізку лохини потрібно проводити щорічно. Це дозволить вам утримувати кущ у правильній формі, залишивши мінімум пагонів, але зберігаючи при цьому високу врожайність. Найкращий час для обрізки — це рання весна, коли рослина ще не прокинулась від зимового сну, а сокорух ще не почався.

лохина
лохина

Спочатку виконується формувальна обрізка, щоб надати кущу бажану форму. Це забезпечить краще освітлення всіх частин куща та знизить ризик розвитку хвороб. Санітарна обрізка допомагає підтримувати здоров'я кущів, видаляючи поламані, сухі та хворі пагони.

З часом, коли кущі старіють, потрібно провести омолоджувальну обрізку. Вона стимулює ріст та плодоношення старих пагонів і допомагає рослині оновитися.

Ось кілька порад для ефективної обрізки:

  • У перший рік після посадки скоротіть пагони до 15-20 см, щоб зміцнити основний стовбур.
  • На другому та третьому році обмежтеся помірною обрізкою, видаляючи слабкі пагони, які загущують крону.
  • Після четвертого року, коли починається інтенсивний врожай, збільште відкрите простір між гілками, видаляючи зайві пагони.
  • Повне омолодження кущів рекомендовано робити через 15-20 років після посадки, обрізаючи пагони над землею на 10-15 см.

Пам'ятайте, що правильно сформовані та доглянуті кущі лохини не тільки будуть красиво виглядати на вашій ділянці, а й принесуть багатий урожай смачних та корисних ягід. Нехай ваші зусилля будуть винагороджені щедрими плодами!