З 1 квітня очікуються суттєві зміни у доходах громадян України. Мінімальну заробітну плату буде збільшено, що призведе до підвищення мінімальної пенсії та виплат 65-річним українцям, які мають необхідний трудовий стаж.

У квітні мінімальна зарплата для українців зросте із 7100 до 8000 гривень. Відповідно, збільшиться і мінімальна пенсія, яка сягне 3200 гривень.

Також зростуть пенсії для 65-річних українців. За законом вони мають право на отримання не менше 40% мінімальної заробітної плати за умови, що їхні виплати не впадуть нижче за 3200 гривень, починаючи з квітня. Однак для цієї групи населення вкрай важливо мати необхідний страховий стаж, який становить 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

Крім того, індексація пенсій у квітні орієнтована переважно на працюючих пенсіонерів.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Їхні виплати будуть перераховані виходячи з їхньої зарплати та податкових відрахувань.

Також пенсіонери з низькими пенсіями можуть отримувати додаткові виплати від ООН, особливо для найбільш уразливих груп населення, які проживають на прифронтових територіях.

Ця допомога поширюється на громадян, пенсійні виплати яких становлять менше ніж 3250 гривень і які не отримували фінансову допомогу від міжнародних організацій з 1 березня 2023 року.

Бонус від ООН дорівнює різниці між 3250 гривень та фактичною пенсією одержувача, при цьому мінімальний розмір 100 грн. Наприклад, пенсіонер, який одержує 2650 гривень, отримає додатково 600 гривень.

Нагадаємо, пенсіонери під ударом: багатьох позбавлять пенсій із цих причин

Раніше «Українці» писали, будуть нові доплати: хтось із пенсіонерів отримає надбавку вже у квітні

Як повідомляли «Українці», пенсійний фонд зробив важливу заяву щодо пенсій та субсидій: березень добігає кінця