Кожен економіст знає, що надзвичайно важливо, аби громадяни купували вітчизняні товари, адже в такому випадку витрачені кошти залишаються в Україні й формують ВВП. Саме тому Президент України Володимир Зеленський неодноразово закликав українців демонструвати економічний прагматизм та здоровий державний егоїзм задля розвитку країни. В підтримку вітчизняного виробника навіть розроблено спеціальну програму, яка от-от почне діяти.

Стало відомо, що українці в рамках нової державної програми "Купляй українське" зможуть отримувати компенсацію частини оплати товарів та послуг, що виробляються в Україні. Найімовірніше, за товари з програми нараховуватиметься кешбек у розмірі 10%.

Про це пише Forbes із посиланням на власні джерела.

Співрозмовники видання, знайомі з концепцією програми, розповіли, що її хочуть запустити на початку липня. Першими до неї приєднаються великі рітейл-мережі, а потім її можуть розширити на інші категорії бізнесу.

Для того, щоб отримувати кешбек від держави за купівлю українських товарів, яку ще у лютому анонсував Володимир Зеленський, необхідно буде відкрити нову банківську картку, яка матиме статус віртуальної.

"Кешбек нараховуватимуть, коли ти купуєш у роздрібних точках продажу товари "Зроблено в Україні". Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку", – розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Остаточну концепцію має затвердити уряд, а парламент має проголосувати за виділення коштів.

Яущо економісти та урядовці дійдуть згоди, то у рік держава витрачатиме на програму близько 20 млрд гривень.

Наразі дискусії тривають щодо питання оподаткування, адже звичайний банківський кешбек зараз оподатковується: з його загальної суми сплачується 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Крім того, отримання кешбеку від банку може вплинути на призначення субсидії, адже, відповідно до Податкового кодексу, кешбек — це дохід.

Також поки що не встановлено, чи буде встановлено ліміт за кешбеком, як іноді практикують деякі банки.

Читайте також: